Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Служители на ИАРА с проверки във Варна и Бургас (СНИМКИ)

Ключови думи: иара, варна, бургас, сливен, плевен, монтана, риба, проверки

При рутинна проверка за извършване на търговия на риба, служители на ИАРА от сектор „Рибарство и контрол“ град Варна установяват автомобил, собственикът на който извършва продажба на риба. Автомобилът не е хладилен, а рибата е без съпътстващи документи към нея за произход. На лицата е съставен АУАН (Акт за установяване на админситративно нарушения) по ЗРА (Закон за рибарство и аквакултурите). Рибата е иззета и дарена на рибоядните животни от зоопарк Варна. 

При проверка на яз. „Мандра“, служители на ИАРА от сектор „Рибарство и контрол“ град Бургас извадиха от водата 4 бр. хрилни мрежи с обща дължина 200 м, поставени в работно положение. Уловената  в мрежите риба от вида шаран и таранка е освободена и върната обратно във водата.

Проверки на служители на ИАРА са извършени и в Плевен, Монтана и Сливен, има съставени актове.

При извършена проверка на служители от сектор „Рибарство и контрол“ град Плевен на река Вит, е открита хрилна мрежа, поставена в работно положение с улов на риба от вида шаран – 30 кг. Мрежата е извадена за унищожаване, а рибата освободена и върната обратно във водата.

При друга проверка на служители от сектор „Рибарство и контрол“ град Плевен на р. Дунав, при р.к .640-635, са открити и извадени от водата 3 броя парагади (герими) с обща дължина 450 м и 120 броя куки. Съставен е и 1 брой АУАН (Акт за установяване на админситративно нарушения) на риболовец, извършващ стопански риболов без необходимите документи по чл.17 от ЗРА (Закон за рибарство и аквакултурите).

При проверка на служители на ИАРА на река „Огоста“ в град Монтана, при действаща забрана за задържането при улов на балканска пъстърва (заповед РД-09-69/2019 г.), е установено лице, уловил и задържал 3 броя балканска пъстърва. Съставен е АУАН (Акт за установяване на админситративно нарушения) по чл. 30, ал. 3, т. 1 от ЗРА (Закон за рибарство и аквакултурите). 

При проверка от служител на ИАРА от сектор „Рибарство и контрол“ град Сливен и доброволен сътрудник на ИАРА, на територията на яз. „Жребчево“ бе заловено лице превозващо  мрежи тип „сетка“ с лек автомобил над ТК „Белия дом“.  Иззети са 6 броя мрежи с обща дължина 390 м. Уловената в мрежите риба от вида  платика – 20 кг. е освободена и върната обратно във водата. Съставен е 1брой АУАН (Акт за установяване на админситративно нарушения) по чл. 39а ал.2 от ЗРА (Закон за рибарство и аквакултурите).

1
Коментара по темата
1.
...
08.03.2023 16:53:52
Вижте колко шарана продадаха браконерите от село твърдица на язовира във съединение 4 броя най малкия е 10 плюс а най големия е 20 плюс вчера ги пуснаха във язовира на село съеденение 4 големи майки със хайвер уловени от язовир мандра до кога ще се продължава това обезерибяване от браконерите има клип във групата на тотал карп
  Добави Коментар
Цветлин Йовчев: Европрокурорката ни да подаде оставка, ако е участвала в разпространения видеозапис! Скандалът с Теодора Георгиева уронва престижа на България, каза бившият шеф на ДАНС Времето се захлажда, очакват се бури и сняг Атмосферното налягане ще се задържи почти без промяна, значително по-ниско от средното за месеца
Българин вади по 3000 евро в Германия, а живее като клошар 43-годишният мъж живее сред отпадъците на собственото битие Котка стана световен рекордьор на „Гинес” Собственичката признава че е кръстила двегодишният си Мейн Кун на култовия герой от „Семейство Адамс”
Кристиан Вигенин: Трябва съдействие от нашите институции, за да може европрокуратурата да стигне докрай за „Чирен“ Вместо да изчистваме постепенно нашата среда, ние замърсяваме европейската, констатира евродепутатът  Кой печели "Живот на кантар" В теб виждам потенциален победител, каза той на таксиметровия шофьор Славко
Внукът на Симеон II отива в манастир В Шаолин младият княз ще усъвършенства своите кунг-фу умения Кои се разболяват от менингит? Доц. Мангъров каза как микробите "подивяват" Не е нужно менингококова ваксина да бъде задължителна, не е нужно да бъде за всички, но би трябвало най-малкото да я има, категоричен е той
Арестуваха един от най-големите наркобарони Съоснователят на "Меделин" получил доживотна присъда Гола жена, обляна в кръв, вилня на летище Очевидци разказват, че инцидентът се е разиграл в Тексас
Заключен мъж почина в болница в Стара Загора Работата по изясняване на всички факти и обстоятелства по случая продължава Над 100 души се разболяха от мистериозна пяна на плаж Заразените имат странни симптоми: замъглено зрение, сърбящи очи, кашлица и затруднено дишане