Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

"Мечът на отмъщението" е новият лидер на Ал Кайда

Ключови думи: Нед Прайс, новини, Адел, Флагман, Ислямска държава

САЩ официално потвърди доклад на ООН, според който бившият египетски полковник Саиф ал Адел е новият лидер на терористичната организация "Ал Кайда".

Говорителят на Държавния департамент Нед Прайс заяви, че Адел вероятно се крие в Иран. "Що се отнася до присъствието му там, предлагането на убежище на "Ал Кайда“ е само още един пример за широката подкрепа на Иран за тероризма, дестабилизиращите му дейности в Близкия изток и извън него", каза Прайс.

Лидерството на Адел не е обявено официално от Ал Кайда, защото "афганистанските талибани все още не са признали смъртта на Айман аз Зауахири в Кабул и факта на присъствието на Сафир ал Адел в Ислямска република Иран", смятат американците. 

Сеиф ал Адел бе спряган за лидер на терористите още преди 2 г., когато имаше слухове за смъртта на Зауахири. Тогава стана ясно, че го наричат "Мечът на отмъщението" и го описват като безмилостен и брилянтен организатор.

“Ал Кайда“, терористичната групировка, поела отговорност за атентатите от 11 септември в САЩ, официално е без лидер, откакто Айман аз Зауахири беше убит в Афганистан при въздушен удар на САЩ през август миналата година, посочва ДПА. Зауахири пък пое управлението през 2011 г., след като Осама бин Ладен беше убит от американските специални сили в скривалището си в Пакистан.

Адел напуска Египет още през 1988 г. Смята се, че той е вербувал терористи в Сомалия, Судан и Афганистан. Вашингтон издирват Адел още след бомбените атентати срещу посолствата на САЩ в Танзания и Кения през 1998 г. Правителството на САЩ предлага до 10 млн. долара възнаграждение за информация, която би довела до ареста му. Има данни, че Адел се е противопоставял на атаката на 11 септември в САЩ.

 

2
Коментара по темата
2.
XX
16.02.2023 21:01:59
Възможно е да е в Иран, но по-вероятно е да се крие в Австрия или Швеция - двете държави дали подслон и закрила на преследвания от Интерпол ислямски терорист Чатаев.
1.
Интересно
16.02.2023 18:14:51
По интересно е кой е над него в йерархията. Виждаме че като убият някого и веднага му намират заместник и всичко си върви добре за тях. Например ако някой отстреля Боко, то Герб ще се разпадне на часа. Обаче тия оцеляват
  Добави Коментар
Каза Сбогом на "Хелс Китчън" лед слабото си представяне на мастъркласа и последната вечерна резервация, шеф Виктор Ангелов реши да сложи край на участието й в надпреварата за 100 000 лв Оправдаха го Бившият депутат Веселин Марешки и лидер на изчезналата след 2021 г. партия “Воля" е оправдан окончателно по делото за рекет, което се води срещу него от 11 години
Какво се случи между тези двамата Писателката призна, че се е отпуснала, тъй като почувствала Мартин близо до нея, и разкри, че нейната целувка е била истинска Мъже си подаряват рози в Ергенът Влезе още един ерген
От „Ергенът“ до „Мемгенът“ – сезон три не прощава Зрители оприличиха Мартин и Даниела от "Ергенът" на анимационни герои Създават държавни магазини с капитал от 10 млн. лева След 21 часа дебати макрорамката е приета, а финансовият министър Теменужка Петкова заяви, че се надява Бюджет 2026 вече да е в евро
Жена му го разкри Доналд Тръмп закри Министерството на образованието Това означава децентрализация на образователната система в САЩ и прехвърляне на контрола върху образованието към щатските и местните власти
Падна големият джакпот, ето къде отидоха 11-те млн.лева Печелившият е от Варна България загуби от Ейре, надяваме се на чудо в реванша За първи път в историята националите ни губят на свой терен от ирландците
Колкото и да сте изморени: Винаги правете тези 3 неща след секс 1/3 от хората веднага след секс влизат във фейсбук, използвайте това време за по-приятни неща Мъжкото поведение, издаващо нежелание да се ожени за вас Напълно възможно е партньорът ви не просто да не иска да се ожени за вас, а да не иска да се жени въобще