Митове за изгаряне на мазнини, в които трябва да спреш да вярваш
Изгарянето на мазнини е ключова част от процеса на отслабване. Правилната комбинация от физическа активност и диета е основният фактор, който води до загуба на тегло. Въпреки факта, че тайната на отслабването е изключително проста, процесът на изгаряне на мазнини непрекъснато е допълнително натоварван с неоснователни митове. Време е да разсеем най-често срещаните от тях!
Мит 1: Изгарянето на мазнини започва само след 30 минути тренировка.
Изгарянето на мазнини се случва в тялото ти през цялото време: тялото използва резерви, за да поддържа определено ниво на физическа активност. Основният принцип на отслабване се основава на факта, че трябва да изразходваш повече калории, отколкото консумираш. Дори ако си тренирала само 15 минути на ден, но в същото време си предпочела лека и нискокалорична вечеря, резултатът няма да закъснее. Диетата има повече общо със загубата на мазнини, отколкото с упражненията. Ако тренираш интензивно, но в същото време започнеш да ядеш значително повече, тогава този подход едва ли ще ти помогне да отслабнеш.
Мит 2: Силовите тренировки превръщат мазнините в мускули.
Мускулите се създават по време на силови тренировки - вярно е. Но мазнините не се превръщат в мускули, те се разграждат поради отрицателния енергиен баланс. Затова е най-добре да комбинираш силови тренировки и тренировки за издръжливост. Това е единственият начин тялото да извлече максимално много енергия от мастните натрупвания и съответно да ги разгради. Колкото повече мускулна маса имаш, от толкова повече енергия се нуждае тялото, което означава, че повече мазнини се изгарят.
Мит 3: Мазнините се изгарят по-активно сутрин.
Логично е, че ако стомахът е празен сутрин и все още не си имала време да закусиш, тогава тялото ще вземе енергия за физическа активност изключително и само от натрупаните резерви. Тренировката на празен стомах наистина има смисъл: запасите от гликоген се топят перфектно и тялото бързо започва да използва телесните мазнини през деня. Тук обаче трябва да се вземе предвид дългосрочната перспектива: за да изгориш килограм мазнини, трябва да създадеш дефицит от 7000 калории. Следователно, ако планираш да се възнаградиш с нездравословна храна след тренировка, тогава този подход няма да е от полза...
Източник: Космополитън
Добави Коментар