Икономическата комисия в парламента отхвърли плана „Денков“ с голямо мнозинство
Икономическата комисия в парламента отхвърли плана за управление на номинирания за премиер Николай Денков. Става въпрос за проектодекларацията на Денков и група народни представители от „Продължаваме промяната“ (ПП), чието приемане е условие да бъде предложен състав на министерския съвет с втория проучвателен мандат.
Точката бе вкарана извънредно в дневния ред на заседание на парламентарната Комисия по икономическа политика и иновации в сряда.
От ПП предлагат проект на Декларация за определяне на приоритетните национални цели и задачи пред 48-ото Народно събрание на Република България и мерките, необходими за тяхното постигане.
Припомняме, че тя бе обсъдена на среща в парламента вчера. На нея освен домакините от ПП се явиха още три формации - „БСП за България“, „Демократична България“ (ПП) и „Български възход“ (БВ).
Днес в икономическата комисия гласуването се разви според предварителните заявки. Документът бе отхвърлен, след като получи 5 гласа „за“, 6 „против“ и 4 „въздържал се“.
Подкрепа дадоха само ПП и ДБ. „Против“ гласуваха ГЕРБ и „Възраждане“, а „въздържал се“ - БСП, БВ и ДПС.
Декларацията е планирано да се гледа окончателно в пленарна зала в петък.
Към момента заявка за възможна промяна на позицията има само от партията на Стефан Янев „Български възход“.
На дискусията в комисията днес от ПП обясниха, че проектодекларацията е отворен документ и може да бъде коригиран. Най-яростни критики имаше от представителите на ГЕРБ-СДС, които не одобриха нито формата, нито съдържанието на инициативата.
Независимо от това няма по проста лъжлива и алчна мутра в бг историята от тиквун
Докога комунистите , внуци и зетьове ще убивате и крадете!!!!!
Батериите са лобизъм и политика на крадене на Брюксел.
Отделно, никой нормален човек не би подкрепил Кирил Петков ако го познава; дори да е паднал и да си е счупил крака и вие като куче.
Он топик: "програмата" е тюрлю гювеч от лъжи правилно са я отхвърлили!
1. Преки загуби от 6,4 млрд. лева на година. Свиване на износа и на БВП с толкова. 4 % спад на БВП, съизмерим с ефекта на КОВИД кризата.
2. Превръщането на България от нетен износител в нетен вносител на енергия. Недостиг на енергия в пиковите периоди. Невъзможност да се пипнаха бизнеса при високи цени на енергията.
3. Загуба на над 20 000 работни места (пряко и косвено) и социално-икономически катаклизъм за четири район.
4. 1,9 млрд. лева изхарчени за батерии вместо за далеч по-ефективни алтернативи. Още толкова след 6-7 години за рециклирането им.
5. Загуба на минимум 1,0 млрд. лева от забавяне на Плана за възстановяване и устойчивост, заради прокарването на лобисткия проект за батериите.