Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Нов модел за COVID в Китай прогнозира над 1 млн. смъртни случая до 2023 г.

Според прогнозите на групата случаите в Китай ще достигнат своя пик около 1 април, когато смъртните случаи ще достигнат 322 000
Ключови думи: COVID-19, заразени, модел, смъртен случай

Китай внезапно отмени строгите ограничения заради COVID-19, което може да доведе до взрив на новите болни и повече от милион смъртни случая до 2023 г., гласи нова прогноза на базирания в САЩ Институт за здравни показатели и оценки (ИЗПО, IHME), предаде Ройтерс.

Според прогнозите на групата случаите в Китай ще достигнат своя пик около 1 април, когато смъртните случаи ще достигнат 322 000. Около една трета от населението на Китай дотогава ще бъде заразена, заяви директорът на ИЗПО Кристофър Мъри.

Здравните власти на Китай не са съобщили официално за нито един смъртен случай от COVID след отмяната на ограниченията, посочва Ройтерс. Последните официални смъртни случаи са отчетени на 3 декември. Общият брой на смъртните случаи през цялата пандемия в Китай досега е 5235.

Пекин отмени едни от най-строгите ограничения заради коронавируса в света през декември след безпрецедентни обществени протести и в момента се наблюдава рязък скок на инфекциите, като има опасения, че ЪДЭСА-19 може бързо да се разпространи сред населението от 1,4 милиарда души по време на празника за Лунната нова година през следващия месец.

"Никой не е мислил, че ще се придържат към "нулев COVID" толкова дълго, колкото го направиха", каза Мъри, когато прогнозите на ИЗПО бяха публикувани в интернет. Независимата група за моделиране в Университета на Вашингтон в Сиатъл, на която разчитат правителствата и компании през целия период на пандемията, базира своите заключения на данни от провинциите и информация от неотдавнашната поява на Омикрон в Хонконг. "След първоначалното огнище в Ухан Китай почти не съобщава за смъртните случаи. Ето защо потърсихме Хонконг, за да получим представа за процента на смъртност от инфекцията", каза Мъри, цитиран от БТА.

За своите прогнози ИЗПО използва и информация за ваксинацията, предоставени от китайското правителство, както и предположения за това как различните провинции ще реагират на увеличаване на нивата на заразяване.

Други експерти очакват, че около 60% от населението на Китай в крайна сметка ще бъде заразено, като пикът се очаква през януари, когато уязвимите групи от населението, като възрастните хора и хората с вече съществуващи заболявания, ще бъдат засегнати най-тежко.

Основните опасения произтичат от големия брой податливи на заразяване хора в Китай, използването на по-малко ефективни ваксини и ниския брой на ваксинираните сред хората на 80 и повече години, които са изложени на най-голям риск от тежки заболявания.

5
Коментара по темата
5.
Ния
17.12.2022 14:07:06
Ако в Китай, на милиард и половина население има около 6000 умрели от Ковид 19, от какво заболяване умряха милиони по света?
4.
Габи
17.12.2022 13:36:34
Китай да бъде изолиран от целия свят. Развиват икономиката си на гърба на останалите народи. За благодарност с мърлявите си навици разнасят болести и смърт. Света няма да се затрие ако спре да се облича с техните боклуци.
3.
До 1
17.12.2022 09:09:53
Китай се превръща в световна икономическа сила,голяма пречка за САЩ
2.
дд
17.12.2022 08:54:30
ненормалници, друго не успяхте ли да напишете. почнахте пак с прогнози, на някакви псевдо играчи
1.
12
17.12.2022 08:52:56
Американските лаборатории работят усилено пръснати в доста държави.
  Добави Коментар
Тази турска звезда заведе семейството си на скъпа почивка Плащат по 500 долара на вечер на Малдивите, ще останат там поне до март Риалити звезди станаха родители Неделчо записва подкаст, докато Ния ражда
Тази кифла от Ергенът е новата на милионера Гущеров Високата блондинка и милионерският син повече от два часа се забавляваха в заведение на малка уличка, успоредна до булевард Витоша Спешни мерки след този бой ММС осъди хулиганските прояви
Новият сезон на това предаване започна с разтърсваща история Първата мисия за сезона ги отведе в монтанското село Горна Вереница, където един 8-годишен герой и неговият всеотдаен дядо оцеляваха в стара, рушаща се къща Мъж опита да хвърли "Молотов" по автомобил, но се самозапали Куриозният случай е от Лондон
Набиха делегат на БФС пред погледа на Гонзо Кирил Манолов получи удар в лицето от фен Правото на пенсия не се погасява по давност За да придобият право на пенсия за осигурителен стаж и възраст от 1 януари 2025 г., осигурените лица трябва да имат навършена минимална пенсионна възраст и определен стаж
Всеки, който сменя личния си лекар, трябва да знае това Как да установите дали сте включени в листата на джипито Какво става в "Ергенът"! Нова участничка влиза в шоуто, а Виктор не се връща в къщата Ще има първата целувка
Защо Хелс Китчън я глоби с 30 хил. лева Прецакаха го със страшна глупост Българинът обаче беше сериозно ощетен, тъй като по време на второто му спускане незнайно защо четирима човека от организаторите бяха по трасето, пречейки на преминаването му