Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Усмихнатият Сашко от Перник с първи думи от болничната стая

Малкият боец вече става от леглото, разхожда се в коридорите на детското отделение на Пирогов, намерил е и нови приятели сред малките пациенти там
Ключови думи: александър, сашко от перник, перник

Щастлив и с широка усмивка. Така изглежда Александър днес - две седмици, след като следите му се изгубиха край Профилакториума в Перник. Детето обедини хиляди българи. Девет дни и осем нощи полиция, следови кучета, водолази, алпинисти, хиляди доброволци бяха на терен. И Сашко беше спасен. Сега за него се грижат най-добрите специалисти в „Пирогов“. Състоянието му е все по-добро, вече дори се разхожда в коридорите на детското отделение, намерил е и нови приятели сред малките пациенти там.

Да, да, да! Така отговаря на въпроса дали е щастлив. 

Баща му Александър е неотлъчно до него. Той нарича сина си боец, а спасителите му герои. Мъжът застана пред камерата на bTV, за да изрази благодарността си. 

„Аз съм абсолютно и огромно благодарен на всички. Аз съм най-щастливият човек на света, защото детенцето ми се намери и просто съм абсолютно благодарен на тези хиляди хора, които не спряха тези девет дни да го търсят. Оставиха семействата си, работата си, всичко и просто това дете е и тяхно дете. Тези прекрасни мъже с огромни души Милко и Веско – те ни спасиха живота и ми върнаха живота, няма как да им се отблагодаря“, каза той.

Александър нарича сина си обединител, а щастливата развръзка не чудо, а плод на общи усилия.

„Името Александър значи защитник на вярата, воин на вярата, аз по скоро мога да кажа, че той е воин на вярата като върна вярата ни в доброто, в състраданието, в това да ни пука един за друг“, каза баща му.

"Имах вътрешното усещане, че е жив. Тoва ме крепеше и през цялото това време да не спираме, просто да не спираме", добавя той.

Оттук насетне Сашко и баща му искат единствено той да се възстанови напълно и да се приберат вкъщи.

„Вече става от леглото, вчера се разходи в стаята, днес се разходи в коридора, запозна се с дечицата, които са в коридора, в отделението. Вече се усмихва, в много по-добро настроение е, книжки има и тетрадки, на които си записва разни неща“, добави Александър Цветанов.

Очаква се 12-годишният Александър да бъде изписан от „Пирогов“ в следващите дни.  Днес попитахме бащата на Сашко и дали все още има съмнения синът му да е бил отвлечен. Той отговори, че тече разследване и не може да коментира версиите. Разследването по случая продължава.

2
Коментара по темата
2.
Една
26.11.2022 21:21:46
Милото невинно детенце!
1.
...
26.11.2022 12:11:39
Вероятно през дните на туристическия му приключенски поход е бил по- щастлив, щом ви отговаря само с "да, да, да" считайте колко сте досадни, лицемерни и нагли. Той и затова е избягал от такива досадници като вас и шумовете ви, които създавате от лигавните ви и превъзнасянията ви за да можете да вкарате повечко в един измислен модел на възпитание, в който изискванията и примерите си противоречат и да се възползвате само от облагите.
Много от възрастните- фитнес маняци, отгледани в такъв модел не могат да издържат и три дни в такива горски условия.
Боец бил. Не е боец! За какво му е да е боец като да си приключенец е по-интересно и той наистина е приключенец.
  Добави Коментар
Струва 170 бона Някои котета са само за богаташи Сложи край на любовна приказка 27-годишната Синди е сама
Не отиде на погребението на бившата си жена Дейвид Хаселхоф може би не се разбира с близки на Памела Бах Разплака се, защото... Трябваше да снима неприятна за нея сцена
Направи скандално признание Чаровна дама си има приятели с екстри  Медведев се подигра със Зеленски и Фон дер Лайен Твърди, че европейските елити "избират смъртта"
PR експерт: Тандемът Борисов-Пеевски ще реши колко дълго да ни управлява кабинета „Желязков” Трябва да изминем пътя към еврозоната, за да затворим тази врата към големия съветски брат, който ни чака оттатък Черно море, каза Диана Дамянова Твърди, че е била опипвана от... Полицайка
Прави сензационен ход? Роналдо се завръща в Реал? Неочаквано високи температури в... Англия
Почина млад футболист Трагедия до България Неприятна случка с Гришо Димитров е любимец на много фенове по света, но има и недоброжелатели