Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Пламен Димитров, КНСБ: Доходите трябва да догонят инфлацията от почти 19%

Ключови думи: Пламен Димитров, новини, Флагман, инфлация, доходи

"Ще спрем да говорим за работещи бедни, когато минималната заплата стане равна на заплатата за издръжка, която в момента е 1500 лева за самостоятелен член. Когато това се постигне, няма да има работещи бедни", заяви  Пламен Димитров - президент на КНСБ.

Синдикатите искат минималната заплата да стане 850 лева от догодина. В размер от 12-13% според тях трябва да бъде увеличението на заплатите от 2023 година.

Президентът на Конфедерацията на независимите синдикати в България заяви, че доходите трябва да догонят инфлацията от почти 19%, за да имат покупателна способност потребителите. Според Димитров, за да се постигне ръст на БВП и балансирана икономика, държавата трябва да поддържа потреблението.

"Щом спада потреблението доходите не са на подходящото ниво", твърди Пламен Димитров.

В последната година според него доходите са се обезценили драматично. Цените на 20-те най-консумирани стоки и услуги са се увеличили с над 50% на годишна база, категоричен е президентът на КНСБ.

Синдикатите искат дефиниране на категорията "енергийно бедни" час по-скоро. Димитров изтъква, че съществува разработка на Икономическия институт на БАН за модела и критериите на дефиниране на "енергийно бедните".

Позицията на КНСБ по повод енергийното подпомагане е, че трябва да бъдат подпомагани само тези, които наистина имат нужда, за получат максимално добра цена.

"По-бедните трябва да могат да получат по-добра цена", каза президентът на Конфедерацията.

Синдикатите ще лобират за съставянето на нов бюджет. Димитров е категоричен, че темата за пенсиите, която той определи като "популистки използвана", също трябва да бъде дискутирана в новия парламент.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Свали връхните дрехи Андреа показа отлична кондиция Арестуваха го Проблеми за Ерик Мабиус
Шокираща смърт в Русия Известна жена почина по много нелеп начин Ваксина ще спира рака, преди да се развие в тялото Учените искат да обучат имунната система да разпознава и унищожава опасните клетки
Какъв е характерът ви според кръвната група Хората имат различен характер и кръвната им група играе важна роля за това Изяли сме 13 000 тона фалшиво сирене Количеството е по-голямо от произведеното през 2023 г.
Трагедия във Франция Във френските Алпи Неприятна новина за феновете на "Спайдърмен" Премиерата се отлага, но с малко...
Провал за България В старт на биатлона Още израелски заложници бяха освободени от Ивицата Газа Докато Израел трябва да пусне от затвора стотици палестинци
Украйна с удар по Русия Украински дронове удариха ключова руска петролна помпена станция  МВР със спешна акция, ще задържа вандалите от протеста в София След раняването на 10 полицаи, МВР предприема действия срещу агресията