Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Трудният път до олимпийския връх: Историята на Петър Лесов

Ключови думи: петър лесов, история, олимпийски шампион

Какъв е пътят от град Раковски до олимпийския връх? През 1980 година в Москва Петър Лесов получава златен медал и стъпва на олимпийския връх едва на 19 години.

"Аз съм от град Раковски. Там нямаше много кой да се занимава официално със спорт. През 1972 г. дойде един треньор от Раковски, който е служил в ЦСКА, и започна да събира момчета за бокс. В началото нямах желание, футболът ме влечеше повече. Двама братовчеди започнаха да тренират и все ме викаха. 1974 г. бях боксьор на няколко месеца, загубих и спрях да играя. Чух, че ще има Републиканско първенство и ще дават медали, тогава се върнах", разказа Лесов пред Bulgaria ON AIR.

Родителите му разбират от вестниците, че синът им тренира бокс. А самият Лесов се старае да бъде много трудолюбив и стриктен, точно по примера на своя първи треньор, предава dnes.bg.

За първата световна титла в своята боксова кариера Лесов си спомня:

Играх на Световно първенство за младежи, това много ми помогна. Вече бях влязъл в казармата, в ЦСКА. Заминах в Куба на лагер с националния отбор. Пускаха ме с най-добрите боксьори. В казармата ми беше треньор Николай Джелатов. Реших да играя на 51 кг., но ми казаха, че не съм във форма и не съм за световно. Победих един руснак, европейски шампион. Пуснаха ме до Раковски да си взема костюм и на другия ден тръгнахме за Япония. Там станах световен шампион.

Заминава спокоен за Олимпийските игри в Москва, надявал се е на медал, но не е очаквал да спечели златото. Паганини на ринга - този прякор му е даден лично от тогавашния президент на МОК Хуан Антонио Самаранч.

По думите на Лесов добрият боксьор трябва да притежава бързина, да усеща точната дистанция при ударите. Но най-важно е сърцето.

 

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Защо сексът „по приятелски“ носи усложнения - 10 правила Ако сте „само за единия секс“, трябва да сте убедени, че никоя от двете страни няма да се влюби Ад на кръстовище в София заради пиян моторист Инцидентът е станал на кръстовищата на булевардите "Александър Стамболийски" и "Вардар"
18 знака, че женската ви енергия е блокирана Сравнявате се с мъжете 3 зодии, които ще направят голям скок в кариерата си тази пролет Дали сте сред тях
Няма такъв пухкав кекс с ябълка и моркови, става за нула време С ябълки, моркови и малко лимонада стават ето такива вкусотии - пухкав кекс с ябълка и моркови Клюкарстването било полезно, твърди учен Суийт обяснява, че клюкарстването е дълбоко вкоренено в социалната ни природа и има сложни психологически корени
Мариан Бачев уволни ключов шеф в културата Заповедта е издадена две седмици преди ресорният зам.-министър Тодор Чобанов да коментира пред ситуацията с НИНКН Проф. Рачев: Давайте към планината и морето, там агнешкото е по-вкусно! Във вторник може да има гръмотевични бури, но може да гръмне, може и да не гръмне
Путин смълча света, издаде грандиозния си план Президентът на Руската федерация подчерта, че Русия и Китай имат "големи планове - интересни, амбициозни и грандиозни" Няма да повярвате какво ще прави Ще пише роман
Превъртяха футбола През 2011 г. Бодьо/Глимт удря дъното – изпада във финансов колапс, играе във втора дивизия и функционира с условия, характерни за аматьорския футбол, а днес са на полуфинал в ЕКТ Мозъкът започва да работи с пълна сила между 60 и 80-годишна възраст Върхът на интелектуалната активност на човек е около 70 години, когато мозъкът започне да работи с пълна сила