Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Отпускат средства за строителни материали за засегнатите от наводненията

Всички родители в наводнените села ще получат и помощ за първия учебен ден, съобщи служебният премиер Гълъб Донев
Ключови думи: Гълъб Донев, наводнение, Каравелово, потоп, помощ

Държавата ще отпусне средства и ще осигури строителни материали за възстановяване на нанесените щети след наводненията. Това каза служебният премиер Гълъб Донев. Тази сутрин той посети село Каравелово, което е едно от най-засегнатите след потопа, съобщава Нова телевизия. 

„Ще бъдат отпуснати и диференцирано средства за всеки пострадал. Всяко едно домакинство да бъде подпомогнато. Държавата стои плътно зад всеки един пострадал от бедствието. Ще бъде необходимо и доставянето на временни жилища”, добави той.

Премиерът посочи, че всички институции, държавата, доброволците, които участват във възстановяването на щетите от бедствието, показват, че силата е в това да бъдем единни в усилията си да помогнем на всички пострадали граждани. 

Донев отчете, че приливната вълна е нанесла огромни поражения върху инфраструктурата и частните имоти. 

„Държавата от първия ден провежда спасителни действия. Нещо уникално е, че нямаме пострадал или загинал от това бедствие. Стихията връхлита за секунди, възстановяването изисква време и усилия”, посочи той. И добави: „Всички усилия и средства на държавата са впрегнати”, увери той.

Премиерът посочи, че ще бъдат предоставени толкова временни жилища, колкото са необходими. Относно семействата с деца ученици, той уточни: „Всички родители ще могат да получат и помощ за първия учебен ден. И за това е помислила държавата. Няма да остане нито един, който е засегнат, и да не бъде подпомогнат”, подчерта министър-председателят.

Като причина за бедствието той посочи огромните количества дъжд, паднали в Средна гора. „И изсичането на гората е проблем. С Министерството на земеделието установихме, че има сеч, но тя не е безразборна и не е в нарушение. За всяко изсечено дърво е дадено разрешение. Ако е имало законна сеч, то тя не може да бъде причина за бедствието”, добави премиерът.

1
Коментара по темата
1.
Hahah
06.09.2022 12:41:03
A samo da imaha zastrahovki, sega nqmashe da govorim za darjavni pomoshti.
  Добави Коментар
Усети големия хобот Огромен мъжкар се включи в "Ергенът" Спортен полуден в Бургас На събитието ще присъстват големи имена
Писна й Косара може да смени Виктор с Васил Възрастен шофьор помете бургазлийка на пешеходна пътека За щастие, дамата е без непосредствена опасност за живота
Страстно целуване в "Ергенът", голяма крачка направи... Мартин показа на Мартина, че определено я харесва Тежка катастрофа в София Двама души са пострадали при удар между мотори
Ето прогнозата за времето Облачна и дъждовна сряда Знаменит тенисист с култово последно желание Агилера поиска студена бира
Зверство смрази морски град Убиха с пушка кърмеща майка куче Желание за стриптийз в „Ергенът“, но Мартин отказа Това е гадно, каза той, след като Анна-Мария го би в игра и това й даде право да поиска нещо от него
Получи огромно признание Мъри и Гьозтепе мобилизират френетична фенска маса Събра погледите на 57 години Малина е с тяло като манекенка