Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Четирите най-устойчиви на рецесия професионални сфери

Ключови думи: устойчиви професии, инфлация, флагман

Предупрежденията за предстояща рецесия повишават нивото на тревожност. Инфлацията върви нагоре, има хаос на фондовия пазар и компаниите започват да се подготвят за най-лошото чрез съкращения, замразяване на новите назначения и други.

Внезапната промяна на динамиката на пазара на труда, след месеци на силно търсене и повишаване на заплатите на служителите, кара много работещи американци да си скубят косите, пише CNBC.

Перспективите за нова работа стават все по-лоши - такива са очакванията за следващите месеци, казва Лоурънс Бол, професор в университета Джон Хопкинс.

Въпросът е - колко по-лошо може да стане?

Ако планирате да променяте работното си място в скоро време, трябва да знаете, че докато някои професии са абсолютно устойчиви на рецесия, други са в противоположна ситуация.

По време на Голямата рецесия, която продължава от 2007 до 2009 г., секторите на строителството и производството претърпяват значителни спадове в заетостта, сочат данни на Бюрото по трудова статистика.

Това е така, защото по време на икономически спад хората обикновено ограничават своите дискреционни разходи и отлагат големите покупки, включително на коли и нови домове, казва Карън Дайнън, професор по икономика в Харвардския университет и бивш главен икономист в Министерството на финансите на САЩ. Тя прогнозира, че същото ще се случи в тези индустрии, ако скоро настъпи рецесия.

Бол и Дайнън са категорични, че четирите устойчиви на рецесия индустрии са: здравеопазване, администрация, компютърни и информационни технологии и образование.

Общото между тези четири сектора е, че са по-малко чувствителни към промените в лихвените проценти и хората зависят от тези услуги, „независимо дали икономиката е в подем или в рецесия“.

Бол очаква, че ще има повишено търсене на персонал в колежи и университети в САЩ, ако настъпи рецесия, тъй като повече хора ще се ориентират към завършване на висше образование, „като начин да придобият нови умения и да подобрят перспективите си за работа“.

Хората са по-склонни да отидат в колеж, ако пазарът на труда е лош, казва той.

Според Дайнън, усъвършенстването на професионалните умения е ключово, независимо дали търсите нова работа или не. Те ви правят по-конкурентоспособни и ценни като служители.

Проверете кои умения се споменават най-често в обявите за работа, които ви интересуват, и започнете да ги практикувате или попитайте шефа си дали вашата компания предлага курсове за професионално развитие и уебинари, допълва тя.

Източник: Профит

1
Коментара по темата
1.
Гражданин
11.07.2022 09:30:53
Колеж в България няма , тъпанари! Еврогейски ориентирани джендъри.
Тук имаме Детски Градини , Училища и Университети. Стига с краварска пропаганда!
  Добави Коментар
Наградиха Боряна Миткова и Златка Райкова Присъстваха куп знаменити имена от шоубизнеса Потъна в скръб Майкъл Дъглас бе добър приятел с Вал Килмър
Получи голямо признание Невяна Владинова с успехи и като съдийка Тази новина сигурно ще зарадва Тръмп 155 000 работни места повече в САЩ
Много е щастлива Лорънс с второ дете Биячът на метеоролозите ги карал да си почистят кръвта Румяна и Георги Златанови благодарят на Бог, че са живи след нападението
Бе на косъм от смъртта Скалата можеше да загине Избухна скандал с него Ван Дам е на 64, може да влезе в затвора
Полицията го търси Мъж изчезна Дете престъпи закона Неприятен случай в България
Взе разтърсващо решение Отказва се от спорта на 21 години Спешни мерки заради обилни валежи взеха... Във Враца