Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Министър Караджов не казва на кого са платени 90 бона за юридически и консултантски услуги

Регионалният министър отговори на депутата Ташев „при съобразяване с интересите на третите лица“
Ключови думи: Димитър Ташев, Гроздан Караджов

Регионалният министър Гроздан Караджов скри фирмите, с които ведомството му е сключило договори за юридически и консултантски услуги. Въпрос по реда на парламентарния контрол му е задал бургаският депутат от „Продължаваме промяната“ Димитър Ташев.

Като член на ресорната комисия в Народното събрание той пита какви са направените разходи за съответните услуги в периода 13 декември 2021 г. - 21 юни 2022 г. Това е времето на министерстване на Гроздан Караджов като част от кабинета „Петков“.

„Моля да ми предоставите и справка с дата, сума и име на сключените договори с доставчиците на тези услуги“, обръща се Ташев в писмото си към министъра. Гроздан Караджов предоставя информацията, но „при съобразяване с интересите на третите лица“.

За цитирания период от бюджета на МРРБ е изплатена сума на обща стойност 38 233,48 лв. за юридически и консултантски услуги, посочва министърът.

За цитирания период от ОПРР (Оперативна програма „Региони в растеж“) е изплатена сума на обща стойност 51 613,20 лв. за юридически услуги, пише още в писмото на Караджов до Ташев. Подробна справка с „дата, сума и име“, както иска депутатът, обаче не му е предоставена.

Димитър Ташев изрази недоумение пред „Флагман“ от отговора на министъра. Според депутата, информацията кои са фирмите е публична и няма основание да бъде крита.

 

 

5
Коментара по темата
5.
Някой
03.07.2022 20:39:42
НЕКАЗВА!!! Така е намерил в узчуканата ни България.В бяла друга държава не ще говори а ще пее.Тъпи политически псета!!!!
4.
Гого
03.07.2022 11:50:21
Тоя що не пита за 11 000 лева месечно които Кирчо е плащал на Ленчето???
Като заплата за юридическите и услуги към Банката за развитие???
Щото я е питал , я са му резнали “бонуса”
да е депутат.
3.
Дааа
03.07.2022 10:56:25
В София всеки трети кашля. Имаше една пикла в един мол, на всяка крачка кашля, колко ли е заразила.
2.
Хм
03.07.2022 10:53:43
Дали не са дадени на Ленка Мустака
1.
Може да се предположи
02.07.2022 19:15:36
Че това са фирми, свързани с Мата Космата и компания!
  Добави Коментар
Претърпя тежка злополука Кристоф Ламбер бе приет по спешност в болница Почина в агония заради родители-изроди Почти пет години след смъртта на малката Джейлен, осиновителите ѝ получават присъди
ВАС реши: Стипендиите само за ромски ученици са дискриминация След 9 години съдебна битка, „Азбукари“ спечели делото срещу МОН Вижте как исполините от „Живот на кантар“ вдигат гуми с тегло 450 кг и пренасят 1 тон пясък Бургазлийката Виолета Пефтичева финишира първа, но конкурентите й в нейния отбор се очаква да се опитат да я изхвърлят от шоуто
Зрителите да очакват пълен шок в Ергенът Влиза трети мъж Чефо от "Сървайвър" взимал по 10 бона на месец от държавата, за да прави пропаганда От справките става ясно, че Стефан Попопв - Чефо е получавал 6000 лв. месечно като частно лице, а фирмата му "СВП 93" е взимала отделно 4000 лв. на месец без ДДС
Съобщиха прекрасна новина за нея "Златното момиче" Християна Тодорова стана майка Направи любопитно признание Защо Скарлет Йохансон не се снима с фенове?
Не съм болен от рак Той обясни, че естетиката е била напълно на заден план и се е подложил на процедурата не само защото не е бил доволен от начина, по който е изглеждал Мартин се оказа страшно ла*но Елвира бе подложена на унизителен линч от двамата "ергени"
Умря след употреба на райски газ Тя беше еротичен модел в Онлифенс Градев сподели тежки думи за Бербатов и Величков Адвокатът с реакция