Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

75% от приходите на биткойн миньорите отиват за сметки за ток

Ключови думи: приходи, крипто миньори, 75% от прихода за ток, сметки за ток, анализ

Огромна част от приходите на миньорите на биткойни отиват за покриване на сметките им за електричество. Според данни на Digiconomist, анализирани от блокчейн сайта CryptoMonday, над 75% от приходите на копачите са за ток.

„Според проучване единична биткойн трансакция консумира около 2165 киловатчаса електричество. Това е колкото обикновено американско семейство ще използва за 74 дни“, коментира Джонатан Мери, главен изпълнителен директор на CryptoMonday.

В основата на енергоемките процеси на биткойна е неговият консенсусен механизъм на работа, наречен proof-of-work (доказателство за работа – бел. ред.). Той изисква решаването на сложни уравнения за получаване на нови монети. На свой ред тези изчисления изискват специализирана техника с високо потребление на ток, предава investor.bg.

Една от основните критики срещу биткойна е екологичният му отпечатък, определян от неговите критици като крайно неустойчив. Според проучване биткойн активността е отговорна за близо 114 мегатона въглероден диоксид годишно – обем, сравним с този на цяла Чехия например.

Въпреки че монетата все още е далеч от масово разпространение и използване, тя увеличава значително популярността си през последните години, оказвайки ефект върху околната среда.

„Позеленяване“ на биткойна

Един от вариантите за намаляване на екологичния отпечатък на биткойна е преминаването към възобновяеми енергийни източници – възможност, до която прибягват някои миньори.

В други части на сектора дори се чуват призиви за преминаване към по-малко енергийно интензивен механизъм на работа, като т. нар. proof-of-stake (доказателство за дял – бел. ред.). Той позволява верификацията на трансакции от обикновени потребителски устройства като мобилни телефони и настолни компютри.

През подобна процедура се очаква да премине блокчейн мрежата на етериума, която поддържа втората по големина на пазарната капитализация криптовалута етер. До година се очаква етериумът да смени механизма proof-of-work с proof-of-stake.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Шокиращо: Твърдят, че първата съпруга на Димо Алексиев го зарязала заради... Алексиев има тежки проблеми с алкохола и... дрогата? Предизвикан е на бой Любовната драма за Беба може да влезе в клетката за ММА, ако зависи от Велин...
"Взриви" телевизията Димо Алексиев произнесе присъда в Игрите, деликатна подробност е, че в момента той е зад решетките Вярно ли е, че хората във връзки всъщност са по-щастливи от необвързаните? Ето какво казват експертите
„За“ и „против“ прошката след изневяра Да останеш във връзка с някого, който е изневерил, понякога може да бъде нараняващо 4-те зодии, които ще намерят нова любов Вижте кои са те 
За бургазлии това е перфектното предястие - калмари с чуден чеснов сос Това е тайната рецепта на хората от морето  Президентският вот в Румъния: На първи тур води критик на НАТО, социолозите му даваха едва 5% Калин Джорджеску получи 22 на сто подкрепа 
7 нездравословни храни, които да избягвате Инстантни спагети са едни от тях Българските гори са едно от местата с най-голямо биоразнообразие в Европа
„Жени като Дебора Михайлова“: Урсула фон дер Лайен спомена българката на Деня срещу насилието над жени (ВИДЕО) Една на всеки три жени става жертва на насилие в някакъв момент от живота си Близо 5% от българите са пристрастени към спиртните напитки За 2024 г. страната ни се нарежда на осмо място по консумация