Ето какъв общ бизнес имали Алена и издирваният Виктор! Костариканецът успя да избяга в чужбина
Открито е тялото на 47-годишната Алена Райнхолд Щерк, която бе в неизвестност от петък. Алена е била видяна за последно в четвъртък вечер, в центъра на София, пише Блиц.
От МВР издирват бившия приятел на жената Виктор Виктор Мануел Спига, с когото имат общ бизнес.
Шокиращи подробности: Ето как се е стигнало до откриването на Алена Щерк, тялото е намерено на ...
Жената, освен че е била преподавател по танци, а и отскоро работела като IT специалист, е въртяла с интимния си партньори и фирма за внос на ексклузивни вина. Сред асортимента на компанията влизали рубинени течности, носещи името на световно известните певци Стинг и Ал Бано Пауър.
Ужас! Откриха тялото на изчезналата програмистка Алена Щерк
Освен с внос на луксозни вина, фирмата се занимава и с внос на зехтин и кафе.
Известно е, че Алена се разделила с мъжа, който е родом от Коста Рика, преди няколко месеца и тогава заживяла в „Бояна”.
Във визитка на компанията Алена и Виктор пишат, че те са движещата сила зад ВиАле Италия.
Виктор Мануел Спига е роден в Коста Рика, но израства в Италия. Последните шест години прекарва в България, която определя за свой дом.
Алена Щерк е родена в София, като постоянно пътува между двете си родини: Германия и България. През 1998 г. посещава за първи път Италия, в която се влюбва мигновено.
По техните думи ВиАле Италия е пътят на виното и други автентични и високо качествени продукти от Италия до България.
Ето какво още пише във визитката на компанията:
Основатели на ВиАле Италия са Виктор и Алена, които водени от любовта си към Тоскана и Италия като цяло, като ценители на хубавото вино и емблематичната италианска кухня, решават да се впусната в това начинание да изградят Пътят (viale /виале/ на итал. означава улица, булевард, път), който ще свърже тези две прекрасни държави.
Първата спирка по този път е Тоскана. Една от най-значимите винени и исторически провинции на Италия.
Тоскана е страната на Медичите и културата, но също така е плодородна и пищна земя за земеделие: тя е земя на планини, хълмове, гори, но също така и на море, острови, паркове, защитени зони и – отново – винарни, мелници, вили и ферми.
Тук може да видите къде расте най-известното грозде в света, да научите техниките на производство, да се впуснете във фермите и опитате местните продукти и, защо не, да взаимодействате с местните жители: това всичко може да откриете по Пътят на виното в Тоскана.
Следващата ни спирка е Пулия.
В Пулия виното се произвежда практически навсякъде, което представлява не само икономически ресурс, но и връзка с традицията и културата на тези места.
Производството на вино е благоприятствано от климата и количеството слънце, което земята получава през цялата година. Лозата вероятно е присъствала в Пулия преди времената на гръцката колонизация още през осми век пр. Н. Е.
Някои от сортовете, които сега се считат за местни в този регион, като Negro Amaro и Uva di Troia, са донесени от гърците. Greco е и системата за отглеждане на лози „alberello“, най-разпространеният метод в Пулия.
В монументалната си творба “Naturalis Historia” Плиний Стари припомня, че в Пулия е имало Черната малвазия на Бриндизи и Лече, Негроамаро и Ува ди Троя. Плиний Стари определя Мандурия като „пълна с лози“.
По неофициална информация Виктор е успял да напусне България и вече е в Италия, съобщава bTV, уточнявайки, че информацията е сигурна.