Облаци, дъжд и гръмотевици в четвъртък
През следващото денонощие през страната ще премине студен атмосферен фронт. През нощта от северозапад облачността ще започне да се увеличава и на много места в Северозападна и Централна Северна България ще превали краткотраен дъжд, ще има и гръмотевици, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
След полунощ вятърът там ще се ориентира от северозапад и ще се усили. С него температурите ще започнат да се понижават, минималните ще са между 8° и 13°, в София около 9°.
Утре увеличението на облачността ще обхване по-голямата част от страната, ще е предимно купесто-дъждовна, с валежи от дъжд и гръмотевици; има условия и за локални интензивни количества и градушки. В крайните източни райони през по-голямата част от деня ще е предимно слънчево. Вятърът ще е до умерен от запад-северозапад, в източните райони от изток-югоизток. Максималните температури ще са предимно между 17° и 22°, в София около 17°.
Атмосферното налягане е близко до средното за месеца, вечерта ще започне да се повишава.
Над Черноморието ще е предимно слънчево, след обяд с временни увеличения на облачността. Ще духа до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са между 15° и 17°. Температурата на морската вода е 11-14°. Вълнението на морето ще е около 2 бала.
Над планините облачността ще е значителна, с валежи от дъжд, н много места придружен с гръмотевици, над 2000 метра – валежите ща са от сняг. Ще духа до умерен северозападен, по-високите и открити части югозападен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 12°, на 2000 метра - около 6°.
В петък северозападният вятър в цялата страна ще се смени със север-североизточен, до умерен и с него понижението на температурите ще продължи.
В петък и събота сутрин ще има разкъсвания и намаления на облачността, през първия ден валежите ще са на отделни места, главно в планинските райони в следобедните часове, през втория - на места в Западна България. Ще бъде малко по-хладно от обичайното за края на април.
Добави Коментар