Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Венецианската комисия одобри Закона за отнемане на престъпно имущество

Маргарита Попова
Ключови думи: Венецианска комисия, Закона за отнемане на престъпно имущество, Маргарита Попова, правосъдие

Европейската комисия за демокрация чрез право (Венецианската комисия) призова Народното събрание да приеме Закона за отнемане на престъпно имущество.
Венецианската комисия (venice.coe.int) каза официално "Да" на Закона за отнемане на престъпно имущество и призовава българския парламент да го приеме, съобщиха от Министерството на правосъдието.
Вчера Европейската комисия за демокрация чрез право (Венецианската комисия) е огласила официалното си окончателно становище по проекта на Закон за отнемане на имущество, придобито от престъпна дейност и от административни нарушения, изготвен от Министерството на правосъдието и приет от българското правителство на 18 май.
Своето становище, което одобрява и подкрепя проектозакона, комисията е представила на редовна сесия в присъствието на министъра на правосъдието Маргарита Попова, поканена като специален гост.
От самото начало на изготвянето на проекта министърът на правосъдието поиска експертизата на Венецианската комисия и в сътрудничество с нейни представители текстовете бяха строго прецизирани по отношение спазването на най-високите стандарти в областта на защитата на основните човешките права.
Неофициално проектът получи подкрепа през май т.г. от страна на представителите на комисията, които посетиха София за окончателен преглед на текстовете в закона.
Като добавена стойност към антикорупцонната насоченост на проекта за гражданска конфискация, представителите на комисията са посочили вчера голямото му значение предвид факта, че България е под мониторинг и от ПАСЕ в областта на справянето с корупцията.
Този закон е отличен ход на министър Попова и на българското правителство, поздравяваме ги за решимостта и последователността им, са подчертали по време на сесията членове на Венецианската комисия.
Било е напомнено, че Европейската комисия прави мониторинг на държавите-членки на всеки две години, за да отчита как се справят с противодействието на корупционните практики, престъпността и ефективно ли е правосъдието им.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Повече мексикански туристи в България: възможности и сътрудничество Това обсъдиха зам.-министър Георгиева и мексиканският министър на туризма Взе тежко решение Ноле напусна принудително в Мелбърн
Перник посреща "Сурва", хиляди се стичат в града Очаква се огромен брой участници Днес могат да почерпят дамите с имена... Аксения, Аксиния, Ксения и Oкcaнa
Виктор от „Биг Брадър“ се жени, но не за Беба Бургаският мачо изненада всички, като замени бившата си съквартирантка със звезда от "Хелс Китчън" Зимната разходка може да е извънредно опасна Изненадваща ситуация в САЩ
Спа с 1000 мъже, но иначе е... "Тиха, сякаш срамежлива..."  Откриха изложба с древни находки, вицепрезидентът във възторг Плодовете на вашия труд са нова голяма доза самочувствие, че сме велик народ, каза Илияна Йотова на археолозите
Силно замърсяване на водата в... Италия Голям пожар в София, жена е загинала В момента евакуират други хора от блока
Разтърси мрежата Диона със скандални думи Елитна проститука за богаташите в Давос: Знаят, че светът е обречен и живеят на макс Данъците за богатите били обект на подигравки