Защо евродепутатката, която вкара Поморие в еврорезолюцията, гласува против спирането на войната между Русия и Украйна
Скандалната ирландска евродепутатка Клеър Дейли, чието име нашумя през октомври 2020г., когато вкара комплекс „Сънсет Ризорт“-Поморие в еврорезолюцията, за да си разреши личен проблем, отново е в центъра на вниманието. Този път в родната си държава Ирландия и в целия Европейски съюз.
Клеър Дейли от Северната зелена левица е една от едва 13 евродепутати, които гласуваха преди две седмици против декларацията на Европарламента в подкрепа на Украйна, с която Европа декларира своето желание да се спре войната веднага (ВИЖТЕ ТУК).
Самата тя обяснява, че е гласувала против тази декларация, “защото така щяло да се забави зеленият преход в Европа“, като допълва , че тя участва в групата на зелените в ЕП. Нейното „оправдание“ за тази позиция обаче е в противовес на реално случващото се. Военните действия, които Русия води в Украйна и ответните реакции на ЕС и САЩ, де-факто ще забързат зеления преход и преминаването към алтернативни енергоизточници в страните от ЕС и много други по света.
Според медийни публикации в Ирландия, тази позиция на Дейли не само злепоставя държавата в най-голямата криза за сигурността на Европа от края на Втората световна война, но и опетнява репутацията на държава пред целият свят. А това може да постави под заплаха и статута на Ирландия като Неутрална държава, защото, въпреки че е член на ЕС, тя не е член на НАТО. Евродепутатката Клеър Дейл неведнъж е била упреквана от властите в Ирландия, че обслужва частни интереси. Смята се, че тя подкрепя така наречените “ирландски олигарси“, а сега и руските милионери.
Припомняме, че през 2020 г., Клеър Дейли посети комплекс „Сънсет Ризорт“, намиращ се на южния плаж в Поморие, за да подкрепи малка група от ирландски собственици на апартаменти в комплекса, които не искат да си плащат таксите за поддръжка на сградите и за електричество и вода с аргумента, че им били много скъпи. Те смятат, че щом са закупили жилището си, са придобили безвъзмездно право да ползват всичките му екстри – басейни, водни естакади, паркова инфраструктура (ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ).
Претенциите им стигат дори до плажа, където настояват да получат безплатни чадъри и шезлонги. Споровете между тях и инвеститора – бизнесменът Боян Бонев, се водят и в съда, но засега без особен успех за жалбоподателите.
В няколко интервюта, дадени преди година пред български медии, Дейли атакуваше главния прокурор Иван Гешев заради това, че не застанал на страната на ирландските граждани по този казус. Тогава тя каза, че хора от нейният избирателен район си купили имоти в „Сънсет ризорт“, но били изнудвани да плащат такси. Дейли обаче удобно е премълчала и тогава, и сега, че не хора от нейния избирателен район, а самата тя има общо с комплекса.
Въпреки направените от нея заявления тогава ,че не е открила нищо нередно в управлението на комплекса, нейното име се използва от същата тази група ирландски граждани през последните 18 месеца, за да се убеждават и други стопани на апартаменти да не си плащат задълженията.
Това поведение обаче би довело единствено до закриване на комплекса, смята инвеститорът.
"Два месеца преди летният сезон, платените такси за поддръжка и електричество/вода в сградите от комплекса са толкова малко, че ще е цяло чудо ако успеем да отворим за този летен сезон. Дори и това да се случи, няма да има никакви финансови средства за техническата подготовка. Под въпрос е също дали ще може да обезпечим средства за заплащането на комуналните сметки за електричество и вода през лятото", каза още Боян Бонев.
Плюс още 350€ ако искаш достъп до басейните
Плюс 350 лв комунална такса ,че имаш електричество
Плюс 15 лв на ден когато апартамента се ползва
И дори да си платиш , комплекса след лятото е затворен и няма ток
Това не би било възможно в нито една правова държава