Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

5 червени знака, за които да внимавате в началото на връзката

Ключови думи: връзка, страст, любов, Безизразност

Червените флагове са сигнали, които много често пренебрегваме във връзките си, особено в началото, когато пламъкът на страстта и любовта грее с особена сила и замъглява преценката ни. В началните етапи от връзката могат да се появят предупредителни сигнали, че нещо с партньора ни не е съвсем наред. Тревожните червени флагове, за които е добре да следите, ще ви помогнат да се ориентирате по-добре в това каква личност стои срещу вас, какви намерения има към вас, можете ли да разчитате, че отношенията ви имат бъдеще и могат да се развият по здравословен начин.
Кои са червените знаци, за които да следите в началото на връзката? Ето 5 от тях.

1. Твърде много информация, поднесена прекалено скоро.
Някои хора се опитват да установят дълбока интимна връзка с потенциално задълбочаване още в самото начало. Те разпитват надълбоко, за да се ориентират в характера, личността и миналото на половинката си. Поднасят и прекалено много информация за себе си. Скъсяват дистанцията, което от една страна не е лошо, но ако се случва твърде бързо и сякаш целенасочено, може да означава, че човекът се опитва незабавно да изтрие и забрави минала връзка, да започне нова и да се почувства отново щастлив.

Обикновено в такива случаи означава, че човекът не е забравил бившата си половинка и се опитва да я замести. В други случаи може да означава, че си е поставил срок за преследване на някаква цел – семейство, деца, сериозна връзка. В такива случаи е много вероятно любовта, която си мислите, че има между вас, да не съществува, а партньорът ви да вижда във вас само начин да постигне целите си. С течение на времето може да осъзнаете, че не изпитва силни чувства към вас, а вие сте просто средство за постигане на целите му.

2. Безизразност.
Безизразността може да се дължи на много причини. Човек може да се срамува да изразява емоции в началото на връзка. Възможно е да смята, че изразяването на чувства може да го накара да изглежда слаб и уязвим. Също така е възможно да се плаши от поемането на рискове във връзките. Вероятност има и да страда от някакви психосоциални колебания, за които ще усетите още признаци с течение на сближаването. Ако човекът общува с вас предимно чрез съобщения или през интернет, това определено е огромен червен флаг. Ако на живо се държи дистанцирано и крие емоциите си, лицето му не изразява никаква палитра от чувства, това е тревожен сигнал.

3. Враждебност.
Това е рядък феномен, но е възможен. Признаците на враждебност в общуването е много голям червен флаг, който да не игнорирате в никакъв случай. Ако партньорът ви или човекът, с когото излизате на срещи, реагира враждебно на вашите въпроси и желанието ви да разберете повече за него, е почти сигурно, че крие нещо и че не иска да ви допусне до себе си на емоционално ниво. Възможно е да има проблеми с обвързването, с привързаността, може да има разминаване с желанието ви да създадете пълноценна връзка.

4. Контролиращо излъчване.
Контролиращото поведение невинаги се забелязва от самото начало. Нужно е време, за да се прояви. В началните етапи на връзката можете да заподозрете за такова поведение, като наблюдавате реакциите на партньора си към други хора. Следете за въпроси, които издават, че той има склонност към контрол, например – въпроси, свързани с това къде и с кого сте били, когато не сте били заедно. Инстинктът за контрол у такива хора ги тласка към любопитство, което се издават с напористи въпроси от тяхна страна.

5. Твърде много информация.
Един от червените флагове, за които да следите още в самото начало на връзката или по време на срещите, е обемът информация, който ви се поднася. Ако тя е прекалено много, в големи, дори излишни подробности, но в същото време обещание за задълбочаване на връзка липсва, това е огромно несъответствие между думи и действия. Дори не е нужно да имате изрично обещание. Достатъчно е човекът до вас да показва, че иска да е с вас във всеки смисъл, който една връзка предполага. Ако всичко се случва само на думи, това е червен флаг, който не е за подценяване.

1
Коментара по темата
1.
Читател
11.03.2022 20:45:59
5 знака? Петият различен ли е от първия?!
  Добави Коментар
Защо сексът „по приятелски“ носи усложнения - 10 правила Ако сте „само за единия секс“, трябва да сте убедени, че никоя от двете страни няма да се влюби Ад на кръстовище в София заради пиян моторист Инцидентът е станал на кръстовищата на булевардите "Александър Стамболийски" и "Вардар"
18 знака, че женската ви енергия е блокирана Сравнявате се с мъжете 3 зодии, които ще направят голям скок в кариерата си тази пролет Дали сте сред тях
Няма такъв пухкав кекс с ябълка и моркови, става за нула време С ябълки, моркови и малко лимонада стават ето такива вкусотии - пухкав кекс с ябълка и моркови Клюкарстването било полезно, твърди учен Суийт обяснява, че клюкарстването е дълбоко вкоренено в социалната ни природа и има сложни психологически корени
Мариан Бачев уволни ключов шеф в културата Заповедта е издадена две седмици преди ресорният зам.-министър Тодор Чобанов да коментира пред ситуацията с НИНКН Проф. Рачев: Давайте към планината и морето, там агнешкото е по-вкусно! Във вторник може да има гръмотевични бури, но може да гръмне, може и да не гръмне
Путин смълча света, издаде грандиозния си план Президентът на Руската федерация подчерта, че Русия и Китай имат "големи планове - интересни, амбициозни и грандиозни" Няма да повярвате какво ще прави Ще пише роман
Превъртяха футбола През 2011 г. Бодьо/Глимт удря дъното – изпада във финансов колапс, играе във втора дивизия и функционира с условия, характерни за аматьорския футбол, а днес са на полуфинал в ЕКТ Мозъкът започва да работи с пълна сила между 60 и 80-годишна възраст Върхът на интелектуалната активност на човек е около 70 години, когато мозъкът започне да работи с пълна сила