Кметът на Стара Загора отвърна на фронтмена на ПП: Не ме е страх от проверки Ви, а от цените Ви!
Кметът на Стара Загора Живко Тодоров реагира остро на изказване на народния представител Настимир Ананиев от "Продължаваме промяната", който е лидер на слабо популярната партия ВОЛТ, за която никой не знае дали изобщо има други членове, освен него. Ананиев доскоро бе коалиционен партньор на Мая Манолова, но след появата на "Продължаваме промяната" отиде първи политически инженер и сега е фронтменът на ПП и е зачислен за дежурен говорител на най-високата трибуна в държавата.
Депутатът заяви, че старозагорският градоначалник няма да въвежда ограничения за уличното осветление, защото се страхувал от евентуалните проверки, обещани от премиера Кирил Петров.
От личния си профил във Фейсбук Живко Тодоров, който вече трети мандат ръководи успешно един от най-бързо развиващите се големи градове в страната, написа:
"Г-н Ананиев, не ме е страх от вашите проверки! Работил съм винаги по закон и можете да проверявате, колкото искате.
Страх ме е от друго. Страх ме е, че високите цени, инфлацията, ограниченията за Ковид карат хората да живеят трудно!
Затова аз, като кмет, не мога да си позволя да ги оставя и на тъмно.
Знаете ли колко ще нарасне битовата престъпност от това?
Знаете ли колко хора стават в 4 сутринта и тръгват на работа( ТЕЦ-ове, рудници)? Знаете ли колко се прибират след 22 часа от работа?
А как ще опази общината собственото си имущество и това на хората? Ето от това ме е страх! Не може хората да плащат цената за бездействието на политиците!
И докато си играте на политически игрички в Парламента, знайте, че в реалния свят нещата са много по-различни.”
Междувременно кметът на Казанлък Галина Стоянова обяви, че предвид тройно по-високите цени за електроенергия общината въвежда режим на уличното осветление на територията на всички населени места. Тя напомни, че в града след 22,00 часа осветителните тела от доста време се спират наполовина. Разпоредено е на кметовете по селата да изготвят спешно опис на живачните лампи и да създадат организация за оптимизация на разходите.
Това истина ли е?
Аз мислех, че допотопни са 200w и 400w натриеви лампи, а те още ползвали живачни?
Тези хора какво са работили досега? Колко програми за енергийна ефективност имаше от ЕС? Толкива ли не можаха да направят по един проект и да участват?
Значи прогледнахме !?
Една живачна лампа от 300 вата дава същата светлина колкото една светодиодна от 30 вата ...
10 пъти по-малка мощност и харчове!
Загрижените кметове досега 5 пъти да са сменили лампите, а не само да хленчат!