Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

6 грешки, които разрушават семейните отношения

Ключови думи: грешки, семейство, отношения, клюки, нетърпимост, лъжа

Едно от най-важните неща в човешкия живот е грижата за семейните отношения, тъй като семейството обикновено е основният източник на любов, разбиране, приемане и подкрепа.

За съжаление, има много семейства, чиито отношения се провалят катастрофално. Това може да разруши семейната връзка и да накара всички да се чувстват неудобно.

Никога не трябва да забравяме, че нашите родители и братя и сестри са единствените, които ще бъдат винаги до нас, каквото и да се случи. Ето защо е толкова важно да заздравите тези специални семейни отношения, ако има пробойни в тях.

За да разберете причината, първото нещо, което трябва да направите, е да намерите корена на проблема. Тогава ще може да търсите възможни решения.

Кои са 6-те грешки, които могат да разрушат семейните отношения, преди дори да го осъзнаете?

1. Обидите и критиките
Думите имат сила и могат да причинят много щети и да бележат хората за цял живот. Вашето семейство трябва да бъде вашият източник на подкрепа и насърчение, поради което негативните коментари са толкова вредни в семейните отношения. Много пъти в разгара на спор може да кажете нещо необмислено, което обикновено може да бъде пренебрегнато, защото е казано в резултат на интензивността на ситуацията. Проблемът е, че това може да остави отворени рани в отношенията между членовете на семейството. По-добре е да се придържате към старата поговорка: „Голям залък хапни, голяма дума не казвай“. Ако имате какво да кажете, по-добре е да говорите спокойно, за да бъдете конструктивни, вместо да атакувате другите.

2. Клюки
Клюките могат да бъдат наистина вредни. Това може да кара човека, за когото сте измислили и разпространявали неща, да загуби доверие във вас. Освен това, това може да накара другите членове на семейството да изберат страна, която да подкрепят. Това води само до по-нататъшно разделение в семейството. Затова спокойно говорете за проблемите, които причиняват напрежението, причините зад тях и възможните решения за помирение. Ако направите това добре, ще укрепите връзката между вас.

3. Липса на участие
Участието на всички е от съществено значение за единството на самото семейство. Важно е да се уверите, че включвате всеки член на семейството във вземането на решения, дори когато знаете, че може да не са съгласни с дадена тема. По този начин те ще се чувстват наистина част от семейството. Когато член на семейството е изоставен, това може да доведе до това човекът да таи в сърцето си чувство за малоценност и негодувание. Например, ако планирате пътуване, излет, или каквато и да е дейност и поканите всички от семейството си, от тях зависи да решат дали ще участват или не.

4. Измамата и лъжите
Измамата във всяка връзка е разрушителна. Понякога може да отнеме години и дори поколения, за да бъде разобличена една лъжа. Помнете, че истината винаги излиза наяве. Ако не може да бъдеш честен със семейството си, тогава с кого можеш? Лъжата на семейството или дори криенето на малки неща оказва влияние върху взаимоотношенията. Това е така, защото доверието е било нарушено.

5. Нетърпимост към различията
Докато растете, живеете по правилата на родителите си. И вие, и вашите братя и сестри получавате еднаква дисциплина и напътствия. Това обаче не означава, че сте точни копия един на друг. Да живееш под един покрив не означава, че трябва да споделяш едни и същи мнения, политически възгледи или дори религиозни вярвания. Всеки трябва да може да приеме мненията, вкусовете и предпочитанията на другите членове на семейството. Ако постоянно се оказвате в конфронтации или конфликти с другите и техните различия, в крайна сметка ще разрушите отношенията между вас и вашето семейство. Приемането на хората такива, каквито са, такива, каквито са, е една от многото форми на любов.

6. Да не прощаваш или да искаш да ти бъде простено
Искрените извинения са мощно лепило в семейните отношения. Никой не е перфектен и дори най-добрите семейства имат спорове. Простите думи като „Толкова съжалявам за…“ могат да създадат силни семейни връзки. Съобщението, което изпращате, когато се извинявате, е, че се грижите за другия човек и не искате да има неприятни чувства между вас двамата. Важно е да запомните, че членовете на семейството се нуждаят един от друг. Освен това злопаметността не прави нищо повече от това да причинява повече щети. Поради тази причина е важно да се научите да прощавате и да молите за прошка, за да укрепите семейните отношения.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Шокиращо: Твърдят, че първата съпруга на Димо Алексиев го зарязала заради... Алексиев има тежки проблеми с алкохола и... дрогата? Предизвикан е на бой Любовната драма за Беба може да влезе в клетката за ММА, ако зависи от Велин...
"Взриви" телевизията Димо Алексиев произнесе присъда в Игрите, деликатна подробност е, че в момента той е зад решетките Вярно ли е, че хората във връзки всъщност са по-щастливи от необвързаните? Ето какво казват експертите
„За“ и „против“ прошката след изневяра Да останеш във връзка с някого, който е изневерил, понякога може да бъде нараняващо 4-те зодии, които ще намерят нова любов Вижте кои са те 
За бургазлии това е перфектното предястие - калмари с чуден чеснов сос Това е тайната рецепта на хората от морето  Президентският вот в Румъния: На първи тур води критик на НАТО, социолозите му даваха едва 5% Калин Джорджеску получи 22 на сто подкрепа 
7 нездравословни храни, които да избягвате Инстантни спагети са едни от тях Българските гори са едно от местата с най-голямо биоразнообразие в Европа
„Жени като Дебора Михайлова“: Урсула фон дер Лайен спомена българката на Деня срещу насилието над жени (ВИДЕО) Една на всеки три жени става жертва на насилие в някакъв момент от живота си Близо 5% от българите са пристрастени към спиртните напитки За 2024 г. страната ни се нарежда на осмо място по консумация