Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Започна строителството на спортен комплекс „Славейков”

Ключови думи: спортен център, Славейков, Бургас

Кметът на община Бургас Димитър Николов провери строителния обект, където започна изграждане на новия спортен комплекс „Славейков”. Придружиха го зам.-кметът Костадин Марков и директорът на общинско предприятие „Спортни имоти, паркинги и гаражи” Живко Иванов.

Спортен комплекс „Славейков” ще се намира в едноименния жилищен квартал, на мястото на бившия работнически стадион, който бавно се рушеше в продължение на десетилетия.

Освен традиционни спортове, там ще могат да се практикуват скейтборд и катерене.

За катерачите ще бъде монтирана специална стена с различни нива на трудност – за начинаещи и напреднали.

Скейт паркът ще е разположен върху 500 квадратни метра. Там ще има различни съоръжения и елементи, подредени по специален начин, които ще помагат на бургаските скейтъри да усъвършенстват своите умения.

Важно място в спортен комплекс „Славейков” заема пространството за лека атлетика. Там ще има овална 200-метрова писта с 4 коридора, 120-метрова писта за къси бягания, сектори за овчарски, троен, дълъг, висок скок и тласкане на гюле.

Предвидено е изграждане на зала за борба с обща площ 400 кв. м. /2 тепиха, сауна/.

В спортен комплекс „Славейков” ще има 2 игрища за футбол с изкуствена трева – високо качество, отговарящо на изискванията на ФИФА. Размерите им са 22 на 44 метра.

Към съществуващите 2 червени тенис корта ще бъде направен още един – с изкуствена настилка.

Естествено, в комплекса влиза комбинирана площадка за баскет/волейбол – два спорта, в които Бургас има традиции и големи успехи.

В базата е включена още обслужваща сграда – 950 кв. м., с 2 многофункционални зали по 100 квадрата – за танци, йога, фехтовка, бойни спортове и др.

„Влезли сме в контакт със спортните клубове в Бургас. Искаме те да ни помогнат със съвети относно планировка и разположение на уреди, писти, тъй като най-много ще ги ползват те. Надявам се, че хубавата база, която ще направим тук, ще привлече много деца. Няма как да спечелиш едно дете за спорта, ако го вкараш в порутена зала или го заведеш на разбит стадион. Новите спортни обекти на Бургас не са такива – те са модерни, красиви и функционални”, каза кметът Николов.

Спортен комплекс „Славейков” ще бъде построен до края на 2011 г.

9
Коментара по темата
9.
X
09.05.2011 19:29:54
Светло, ОВЦО заспала. Ти ако си съгласна данъците които плащаш да отиват в джоба на Костадин Марков и СДС компания, аз не съм съгласен.
8.
gogo
08.05.2011 17:15:57
Даа, съсипете стадиона до край. То малко щети му причиниха кооперациите навряни в него та сега и спортна зала. Не са ни нужни сгради - трябва ни пространство и зелени паркове.
7.
Светла
04.05.2011 18:20:15
Вижте главната където вече е направена колко е хубава! А да видим като стане цялата, какво ще плют от Кауза против Бургас...Хахаха
6.
Светла
04.05.2011 18:20:09
Вижте главната където вече е направена колко е хубава! А да видим като стане цялата, какво ще плют от Кауза против Бургас...Хахаха
5.
до №2
04.05.2011 16:50:59
Прдпочитам 4-5 години да сме разкопани на макс и всичко, което не е пипано десетилетия да се направи наведнъж, отколкото цял живот да ми ремонтират по нещо си тук и по нещо си там, Те докато направят единия ремнот в България обикновено предишното вече се е разпаднало и има нужда от нов ремонт. :)))
4.
до #3
04.05.2011 13:28:44
нищо не разбираш :D това е актуалната мода на бургаските милионери!
3.
гражданин на Бургас
04.05.2011 12:53:59
Вижте ги нашите чиновничета на община Бургас как са облечени - с дънки. Това ли е уваженитео ви към институцията, която представлявате господа зам.кмет и директор на "Спортни имоти"? В кой обор ще ходите да изривате л.... така облечени?
2.
кротък бургазлия
04.05.2011 10:31:13
о боже пак ще копят заради светлото бъдеще на кмета и марковите фирми, боже помогни, стига кал, кмете остави ни на спокойствие ще те изберем, стига си копал
1.
Наско
03.05.2011 16:50:19
А кога ще имаме модерна площадка за ролери като тази във Варна и изобщо целия им спортен комплекс там?
http://www.monitor.bg/article?id=209332
  Добави Коментар
Тъжна вест във футбола Почина национал на Габон Направи обръщение към българското общество Рамазанов иска да носи още спортна слава на България, той е един от тримата ни настоящи олимпийски шампиони
Сръбският парламент избра ново правителство Депутатите взеха решение да гласуват поименно Сподели, че никога няма да... Лилиън е порн* модел
Лекар е обвинен за смъртта на 15 пациенти В Берлин Нафтата подписа с... Диагонал от чужбина се присъединява към "Нефтохимик"
Пускат нападателя на Дебора под парична гаранция Пловдивският районен съд промени постоянната мярка за неотклонение на подсъдимия Невероятен скандал в България В борбата
86-годишен крие боен пистолет и граната Мъжът нахлу в офис и се закани на персонала с убийство "Бомба" в имението с розите Ергените хванаха бас, който не изглежда от най-джентълменските
Направи разтърсващо признание Бил е жертва на тормоз като дете Британският върховен съд най-после разумно: Трансджендър жените да не се третират като жени Петимата съдии по делото взеха единодушно решение