Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Протест заради скъпия ток

Предприемачите искат помощите за скъпия ток да са в размер на 75% от разликата между цената на борсата ден напред и 119 лв., която е прогнозната цена на Енергийния регулатор
Ключови думи: скъп ток, помощи ток, протест ток, синдикати протест

Бизнесът и синдикатите излизат на протест заради рекордните цени на тока, съобщава Нова телевизия. 

Недоволстващите настояват за спешни мерки и компенсации за засегнатите, които вече са  над 600 хиляди - изчисляват профсъюзите и предприемачите. Сред тях са ВиК-дружества, училища, болници, културни институции.

Предприемачите искат помощите да са в размер на 75% от разликата между цената на борсата ден напред и 119 лв., която е прогнозната цена на Енергийния регулатор. Средствата могат да дойдат от надвзетите суми от енергийните дружества. Протестиращите настояват парите да се изплатят преди сметките за октомври.

Служебният кабинет обяви, че вече има пакет от мерки, които ще станат ясни в сряда. С други 60 млн. лв. ще се подпомогнат малките предприятия.
 

2
Коментара по темата
2.
Русенец
19.10.2021 10:25:17
Сега ще ви кажат да похарчите 30 000 лв за соларни панели по покривите, че да ви излезе тока с няколко стотинки по-евтино.
Очаквайте още ценни съвети.
1.
Бай Тодор
19.10.2021 08:33:52
И на децата вече е ясно, че това са предиборни минни капани, които са поставени от некадъното герберско правителство.Самият Борисов , който усети,,народната "любов и края на царуването му реши да сплаши народа ни с безкрайни организирани протести и се надява пак да се върне във властта и да прехвърли тинята в която остави в България на временните правителства.Пак си е подготвил поредната измама и да продължи царуването си.А това, че се очаква да спечели мнозинство при изборите се дължи на огромното количество от хора, на които раздаваше благини от джипа си, позволяваше да крадът и да се облагодетстват при неговото царуване и да крадът от държавните поръчки.Страхувайки се от заплахата, че ще им се търси за кражбите отговорност тези хора ще продължават да гласуват за него.
  Добави Коментар
При работа на смени: Възнаграждението за положен нощен труд включва ли се при изчисляване на размера на обезщетението при пенсиониране? Често се случва – работодател, дали от незнание или нарочно да се опитва да ощети свой служител България и Полша създават нова мрежа за туристическо сътрудничество в рамките на Инициативата „Три морета“ Българската делегация взе участие в дискусии за икономическото и инфраструктурното развитие на региона
Царево ще има нова скулптура край морето – проектът на Никола Колев ще вдъхновява поколенията С г-н Никола Колев работим по тази идея - кът, на брега на морето в кв. Василико, до който да се спреш и да усетиш времето, да се замислиш за живот, подчерта кметът Марин Киров Почина легендарен певец от 80-те години Five Star издават дебютния си албум Luxury of Life през 1985 г., последван от Silk and Steel през 1986 г.
Николай Димитров: Основно обновяваме инфраструктурата в населените места на община Несебър Ето по какво се работи Само за 5 дни близо 90 000 се възползваха от предварително попълнените данъчни декларации Преди да потвърдят попълнената декларация, е важно потребителите да я прегледат внимателно, да я допълнят или коригират, ако това е необходимо, след което да я подадат
Звездата Мария Бакалова на премиерата на “Триумф” в Бургас Възпитаничката на НАТФИЗ “Кръстьо Сарафов” Мария Бакалова е първата българска актриса с номинация за “Оскар”, която получи през 2021 за ролята си във филма “Борат 2” Световният №1 Джъд Тръмп идва в България за WINBET Snooker Special Закупилите VIP билети ще имат уникалния шанс да се срещнат с Тръмп и Лисовски, да се снимат с тях и да получат автографи на специални коктейли преди спектаклите
Нова държава се появи на Балканите Баня Лука е нейната столица  Румен Димов: Търсим положителен резултат срещу Спартак (Пд), не сме постоянни в изявите си Ще търсим положителен резултат от двубоя, защото на нас това трябва да е заложено – това е нашето ДНК, каза Димов
Жечо Станков акцентира на ядрената енергетика в разговор с шефа на Американското посолство у нас Министърът на енергетиката представи напредъка по изграждане на 7 и 8 блок в АЕЦ „Козлодуй“ БРУТАЛНИ КАДРИ 18+: Ето ги насилниците на животни, арестувани от ГДБОП Извършителите са изградили международна престъпна мрежа за разпространение на ужасяващите си деяния в нета