Изграждат работилница за лодки в Ченгене скеле, продължава преобразяването на местността
С 260 хил.лв. изграждат работилница за ремонт на рибарски лодки в Ченгене скеле. Проекът ще се реализира със средства по европейски програми и трябва сградата да е готова за не по-дълъг срок от 60 календарни дни. Планираните дейности са насочени към подобряването на безопасността, условията на труд и социалното приобщаване на рибарите, работниците и служителите. Това ще се постигне чрез серия от инвестициив новото Рибарско пристанище, което от официалното си откриване се превърна в най-предпочитаната дестинация през последните месеци.
Сградата ще бъде изградена в източната част на имота, като няма да възпрепятства подхода към пристанището. Порталът за вкарване и изкарване на лодките е от запад и позициониран така, че да е в непосредствена връзка с пристанището. Всъщност това ще е ремонтно хале с обслужващи помещения. Външната фасада ще използва вече одобрената цветова гама, използвана в проекта за културно-историческия комплекс „Ченгене скеле“.
Предвидено е халето да се издигне върху площ 151 кв.м. Конструкцията трябва да бъде изградена от монолитни стоманобетонни фундаменти, плочи, колони и греди, и стоманена покривна конструкция.
Официално комплексът бе открит през юли т.г., а строителството му започна в края на 2020 г. Старото блато до устието на р. Отманлийска е напълно преобразено. Изградена е довеждаща инфраструктура с паркинг за 50 автомобила, защитена лодкостоянка и комплекс, който вече е истинско богатство за туризма в региона. С настоящия проект продължава преобразяването на местността Ченгене скеле, която още от догодина вероятно ще се превърне в пряка конкуренция на о-в Св. Анастасия.
Искаме да традиционно рибарско селище ама да не изглежда, като рибарско селище, шот е пълно с неугледни коптор чета и дрипави пийнали рибари.
Ми то това е рибарско селище бе уважаеми оползотворители на средства, не са модерните ви шитни.
За съжаление се запътваме към поредното унищожено място в района...
Държавата или общината започва да инвестира, с цел след това да вдигне данъци, такси и прочие разходи, като по този начин направи мястото непосилно за "коренното" население. След това започват да пристигат богатите и да се вдигат цените на имотите, поддръжката им. Новите съседи искат по-добри условия, не харесват старите си бедни съседи и са съгласни с всякакви мерки.
За справка - построеният (всъщност недостроен) с 57 милиона лева (до сега) държавна (народна ) рушащ се вече цирей, който някога трябва да бъде поредната НЕНУЖНА спортна зала.
Сега бургазлии ще трябва да издържат и поредното безумие - работилница за лодки, без някой да ги пита искат ли да си купят и поддържат лодка.
Сега две три къщички за гости и шибалника е завършен.
Улиците лунни кратери, но пък за безмислени проекти за наши хора...