Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

България се присъедини към съвместно изявление по Афганистан

Ключови думи: афганистан, изявление, българия, министерство на външните работи

България се присъедини към инициирано от САЩ съвместно изявление на над 100 държави относно ситуацията в Афганистан, съобщиха от Министерството на външните работи.
В изявлението се посочва: "Всички ние сме ангажирани да обезпечим нашите граждани, лицата с право на пребиваване, служители, афганистанци, които са работили с нас, и лицата в риск с необходимите условия да продължат свободно да пътуват до дестинации извън Афганистан. Получили сме уверенията на талибаните, че на всички чужденци и на онези афганистански граждани с оторизация за пътуване, издадена от нашите държави, ще бъде позволено да се придвижат - в условията на ред и сигурност - до съответните пунктове за отпътуване от Афганистан и да напуснат страната."

В изявлението се посочва още: "Ние ще продължим да издаваме документи за пътуване на определени афганистански граждани с ясното очакване, че поетият от талибаните ангажимент ще бъде спазен и въпросните лица ще могат да отпътуват за съответните наши държави. Отбелязваме в този смисъл публичните изявления на талибаните, потвърждаващи това разбиране".

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Шок в Биг Брадър... За знаменитости Магията на Лазаровден завладя децата от ,,Раковина” Малките изпълнители от група ,,Морски звезди” вложиха сърце и душа във всеки танц
От АПИ с предупреждение за "Хемус" Ето подробности Трагедия в Кюстендил Мъж почина в паркирана кола
Предлагат 275 милиона евро за него Ямал е богатство във футбола Мъж шофира безобразно в... Пазарджишко
Направи разтърсващо признание Брани е имала проблеми с дисциплината Слабо земетресение в Добрич Трусът е на дълбочина 13.2 км
Страхотна вест за Надал Любимата му е бременна отново Протест затвори центъра на София Нямаше безредици
Шокираща ситуация в "Ергенът" Има ли връзка в България Дани? Кой ще преподава на децата религия и добродетели? Няма подготвени учители за новия предмет Според проф. Сергей Игнатов въвеждането му е излишно, защото тези неща се преподават в книгите, които децата трябва да четат допълнително