Да чакаме принца или да свалим летвата?
Понякога мечтите за принц не са съвсем това, което изглеждат на пръв поглед… Изчакайте мъжа на мечтите си или се спрете на наличното? Въпросът, разбира се е спорен. Ами ако погледнете тази тема от другата страна?
Мечтата за очарователен принц, насаждана на момичета в продължение на десетилетия, изглежда напълно се дискредитира. Ако обаче анализирате съдържанието на популярни романи, телевизионни сериали и романтични песни, се оказва, че „принцът“ все още е по -жив от всички живи. И много жени все още обичат да мечтаят за някой, който ще бъде красив, умен, богат и ще ги освободи от всичките им проблеми наведнъж. Освен това тези жени не винаги са сами, пише lifezone.bg.
Понякога до тях, личният им съпруг от породата „обикновен човек“ мирно хърка до тях, и не прилича на принц. Но съпругът е за цял живот, а принцът е за мечтата. Някои смятат, че мислите за принца трябва спешно да бъдат премахнати. Сега жената ще престане да бъде „принцеса татко“ и всичко в живота й ще се получи.
Сигурна съм обаче, че можете и трябва да се възползвате от образа на всемогъщ човек. Често наблюдавам ситуация, в която въображаем „принц“ е потребност, облечена в думи, която не се осъзнава сама. Това е особено очевидно при сравняване на образите на „принцове“ в различни жени. Човек мечтае за мъж с висока заплата, който е готов да се грижи за детето си, да го заведе в детската градина и да го изведе от детската градина, да остане с него, докато е болен.
Погледнете я по -отблизо – и това е жена с най -висока квалификация, кандидат на науките, принудена временно да „стои без работа“ поради факта, че бебето изисква внимание. Тя би помислила за възможността да наеме бавачка или да подобри отношенията си с бабата на детето.
За друга жена принцът е нещо като продуцент, човек, който ще й помогне да направи крачка към славата и големите хонорари. Активен, разрушителен „продавач“ на човешки таланти, който ще й помогне, да блести най -силно. Е, оказва се, че тази жена е надарена, но твърде скромна, срамежлива, неспособна да създаде подходящата среда за себе си, което й позволява да расте. И вместо да направи една малка крачка – да развие тези качества в себе си, той иска да делегира това на вселената (в образа на идеален мъж).
Така се оказва, че „принцът“ не винаги е непостижим образ от приказка. Понякога този принц сме ние самите, нашите собствени качества, които вече имаме, но по някаква причина не можем да си позволим да се прояви. Нещо, което можете да достигнете с ръка, направете само половин крачка и бъдете до целта. Но традиционните представи за мъжките и женските роли, тревогата, страховете се намесват.
Често “принцът” изобщо не е за това да бъде с някого (макар че често възмутени мъже, а и жените също го тълкуват по този начин). А за това да си някой … Затова отговорът на въпроса: “Какво трябва да направят жените, които чакат принц?” няма да звучи като „спуснете летвата. И как да „гледаме към онези нужди, които се покриват от въображаем принц и които в реалния живот остават незадоволени“.
Между другото, беше забелязано, че когато стандартът на живот на жената се повиши, мечтите й се сбъднат и обкръжението й като цяло се промени, тогава има повече мъже, които изглеждат като достоен джентълмен, ако не и принц. Дай боже всеки му, този късмет.