Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Законът за изкуствения интелект може да струва солено на ЕС

Ключови думи: закон за изкуствен интелект, европейски съюз, загуби

Нов закон, целящ регулацията на изкуствения интелект в Европа, може да струва на икономиката на Европейския съюз (ЕС) 31 млрд. евро в следващите пет години. Това сочи доклад на базирания във Вашингтон мозъчен тръст Center for Data Innovation (Център за иновации с данни), пише CNBC.

Законът за изкуствения интелект ще бъде „най-рестриктивната регулация на изкуствения интелект в света“, посочва центърът.

„Той не само ще ограничи развитието на изкуствения интелект и използването му в Европа, но ще донесе значителни разходи за бизнеса и потребителите в ЕС“, посочва докладът на организацията.

Европейската комисия не е отговорила веднага на запитването за коментар, пише investor.bg.

Center for Data Innovation твърди, че едно малко или средно предприятие с оборот от 10 млн. евро би било изправено пред разходи до 400 хил. евро, ако внедри високорискова система за изкуствен интелект. Комисията определя тези системи като такива, които биха могли да засегнат основните права или безопасността на хората.

Според мозъчния тръст в случая става дума за широк спектър от потенциални приложения – от ключова инфраструктура до образователно и професионално обучение, като фирмите ще трябва да отговорят на множество изисквания, преди да могат да пуснат продуктите си на пазара, ако ползват подобна технология.

Според центъра „тежестта на изпълнението“ на правилата ще струва на европейските компании 10,9 млрд. евро годишно до 2025 г., или 31 млрд. евро за следващите пет години.

„Комисията нееднократно е посочвала, че законопроектът за изкуствения интелект ще подкрепи растежа и иновациите в дигиталната икономика на Европа, но реалистичният икономически анализ предполага, че аргументът в най-добрия случай е неуместен“, твърди Бен Мюлер, старши анализатор политики в Center for Data Innovation.

Изкуственият интелект вече се използва в продукти на компании като Google, Apple и Facebook, но властите в Европа са притеснени за неговото въздействие.

Въпреки че технологията има потенциала да допринесе положително в области като здравеопазването и моделирането на климата, тя може да се използва и за смъртоносни автономни оръжия и за даване на „социална оценка“ на всеки човек.

Междувременно машините, които могат да се научат как да изпълняват задачи, обикновено вършени от хората, биха могли да унищожат милиони работни места.

Center for Data Innovation е част от неправителствена организация Information Technology and Innovation Foundation, която е подкрепена от компании като Amazon, Apple, Microsoft и NBCUniversal.

2
Коментара по темата
2.
Голямата Картинка
27.07.2021 03:33:54
 Великите неща са винаги прости. Не можем да си представим Бог като нещо сложно, нали така? Освен това великите неща трябва да бъдат достъпни за всички. В противен случай не са велики.  За да ги открием, достатъчно е да тръгнем от самото начало и да се научим да разбираме самите себе си. Движението на звездите е просто. Йохан Себастиан Бах не е сложен. Животът също. Достатъчно е само нещата да се виждат ясно в своята последователност. Сложно е само това, което излиза от реда и ритъма на вселената. Сложните хора са извън реда защото някакво вътрешно безредие им пречи да виждат и да участват в него. Вътрешните отклонения са извън реда; сковаността е извън реда, както впрочем и агресивността. Вътрешната опростеност съставлява величието на човека.
Ако хората успеят да се освободят от вътрешните си спирачки и от нечистотиите, от страховете и от затварянето в себе си, те ще се променят. А ако хората започват да се променят, ще се промени всичко! Решението е много просто! Тъкмо затова е трудно приложимо. Защото, за да се промени човек, трябва да започне да вижда проблемите си.
От всяко нещо можем да си извадим поука. От човешката инертност не може да се извлече нищо. От инертността произлиза само инертност, тъй като от несъзнателното не произлиза нищо освен несъзнателни постъпки.
Казват, че щастието означавало да намериш собственото си място. Абсолютно вярно. Но запитвали ли сме на мястото си в ролята на хора, които трябва да мислят, да възпитават другите и да въздействат върху света?…
Образованието само по себе си не е важно. Докато хората не се научат да възприемат цялостно живота, образованието ще си остане сухо и без никаква стойност. Нима всички образования на света са помогнали на човек да не се чувства разкъсан, пълен с противоречия и страхове? Човек не трябва да търси образованието, а пълнотата. Той трябва да се стреми да опознае възможностите си и да ги осъществи в една хармонична личност.
Ние разбираме с мозъка си, със сетивата си, с вътрешните си призми.Първото, което трябва да направим, когато се появи дадено обстоятелство, е да се запитаме дали сме го разгледали добре. Дали сме го обхванали изцяло? Дали утре ще го видим по начина, по който сме го видели днес? Защото много са тези, които си позволяват да съдят. Те съдят другите, морала, религията, картината от последната изложба. Тогава започват спор, при който автоматично се поражда неразбиране. Защо се получава така? Защото се субективни, защото виждат нещата през едно аз, затрупано от ненужни дреболии. И все пак са убедени, че са наблюдавали най-съвестно. Да бъдеш обективен, е една от най-благородните цели, които можем да си поставим. Обективността е възможна едва когато сме се освободили от самите нас и от неосъзнатите проблеми. Тя е резултат на разчупването на вътрешните призми, на които са били подчинени всичките ни мисли…
При ясна и прозорлива обективност човек придобива излъчване. В този момент той представлява спокойна раздаваща се сила. Излъчването не може да се получи при страхлив или слаб човек. То се поражда, когато човек е психически свободен, когато не бяга от проблемите. Вече осъзнати, те нямат никаква разрушителна сила.
1.
ХХ
26.07.2021 20:19:43
Друга подобна организация иска вноса на 100 000 000 имигранта в ЕС. Разликата е, че ЕС я подкрепя.
  Добави Коментар
4 причини за разпад на комуникацията в брака Дълготрайните връзки не могат да просъществуват щастливо и качествено без добро общуване между партньорите Тези дрехи нямат място в пералнята - НЕ ги перете там Вижте какво не бива да слагате в барабана
Видяла Ванга след смъртта й Не ме мислете за луда, някаква сила ме спаси в храма на пророчицата, разказва звездата Мими Иванова Последен шанс за нещо голямо за 4 зодии Последни дни на ноември носят успех за някои представители на зодиака
Рецепта за крем супа от печен чесън Много ароматна и вкусна супа за студените дни Разкри истината за храната в Игри на волята Професионалният акробат Борисенко напусна шоуто и направи своите анализи и равносметки от представянето си в екстремното риалити
Шпионския скандал във Великобритания: Двама от българите се признаха за виновни Това стана ясно по време на днешното заседание срещу групата в централния наказателен съд в Лондон Настинката може да бъде предизвикана от над 200 вируса – ето как да я преборим При първи симптоми на остра респираторна инфекция специалист препоръча да се направи тест
"Величие" прави своя телевизия Медията ще се казва "Свободен глас", фондация ще подготвя партийни кадри България е на първо място в Европа по смъртност на пътя За сравнение - Швеция е сред страните с най-малък брой жертви на пътя за година - 21
Община Бургас благодари за безкрайната им помощ Доброволците на полумаратона в Бургас получиха грамоти Ожени се Актьорът промени семейния си статус в социалните мрежи