Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Месецът на раждане разкрива на какви болести сме податливи

Ключови думи: месецът на раждане, флагман, болести

Месецът на раждане, часът и датата определят много за бъдещето на всеки един от нас, ако вярвате в астрологията и нумерологията. Факт е, че някои характеристики от зодиите пасват прекрасно на хората от различните зодиакални знаци, но понякога нямат нищо общо. Скоро испански учени разпространиха данни от проучването си, посветено на месеца на раждане и до каква степен той оказва влияние върху здравето ни.

Оказва се, че според учените има значение кога сме родени, защото сезонните промени се отразяват на доста неща - например ултравиолетовите лъчи, нивата на витамин D, вирусите и алергиите могат да повлияят на развитието на плода. Производството на витамин D в организма не достига при бебета, родени през зимните месеци, а това може да има влияние върху тяхното психическо и физическо здраве. Нещо повече - заболяванията протичат по различен начин в зависимост от това дали детето е момче или момиче, обяснява професор Хосе Антонио Кесада, автор на изследването. Ето обаче по месеци възможните предразположения към различни здравословни проблеми:

Януари

Децата от мъжки пол по-често като възрастни страдат от запек, болки в долната част на гърба и язва на стомаха. Жените, родени през този месец, страдат от мигрена и са склонни към сърдечни проблеми.

Февруари

Момчетата по-често страдат от проблеми с щитовидната жлеза, сърце и остеоартрит. Жените също са предразположени към остеоартрит, проблеми с щитовидната жлеза, но също така и със съсирването на кръвта.

Март

Момчетата са по-склонни към астма, катаракта, сърдечни проблеми, а жените - към ревматизъм и проблеми с храносмилането.

Април

Мъжките априлски бебета в по-късен етап от живота имат проблеми с астмата, щитовидната жлеза, а жените - с бронхит и остеопороза.

Май

Момчетата са по-податливи на депресия, астма и диабет, а жените - на хронични алергии, остеопороза и проблеми с храносмилането.

Юни

Момчета, родени през този месец, страдат по-малко от останалите от депресия и болки в кръста. Но те по-често имат сърдечни заболявания и хроничен бронхит в сравнение с други мъже. Сред жените, родени този месец, има 33% по-малък риск от мигрена и 35% по-малък риск от развитие на други женски проблеми с напредване на възрастта в сравнение с жените, родени през останалата част от годината. Но пък са по-предразположени към артрит, инконтиненция и ревматизъм.

Юли

Жените, родени този месец, са с 27% по-висок риск от диагностициране на високо кръвно налягане, също така те са склонни към проблеми в шията. Мъжете, родени този месец, са предразположени към астма и артрит.

Август

Децата от мъжки пол, родени този месец, имат два пъти по-голям риск от астма в сравнение с децата, родени в началото на годината. Освен това те имат проблеми с щитовидната жлеза и остеопорозата. Жените са по-податливи на ревматизъм и артрит.

Септември

Мъжете, родени този месец, три пъти повече имат проблеми с щитовидната жлеза, отколкото родените през януари. Те са склонни към астма и остеопороза. Септемврийските бебета развиват най-малко хронични заболявания през целия си живот, но жените имат проблеми с щитовидната жлеза и остеопорозата.

Октомври

През този месец се раждат най-много бебета. Жените, родени този месец по-често от други, имат висок холестерол, анемия и остеопороза. Към последното склонност имат и мъжете, а също така и към проблеми с щитовидната жлеза.

Ноември

Мъжете развиват хронични кожни проблеми, сърдечни заболявания и заболявания на щитовидната жлеза, докато жените са по-склонни към астма, хроничен бронхит и кръвни тромбове.

Декември

Жените са по-предразположени към хроничен бронхит, астма, а мъжете - към катаракта, депресия и сърдечни проблеми.

Важно е да отбележим, че макар данните да са от проучване, не трябва да се вкопчваме в тях, а да живеем живота си изпълнени с щастие, да се храним до колкото е възможно здравословно, да се движим много, а ако имаме съмнение за здравословен проблем - да посетим задължително специалист.

Източник: Една.бг

1
Коментара по темата
1.
тц тц тц
28.05.2021 15:52:12
Кви са тия прости статии пак-за всеки месец едно и също-щитовидна,астма и остеопороза!Баси празната "журналистика"
  Добави Коментар
БАБХ: Има фалшив зехтин по българските магазини Към този момент гръцките компетентни власти не са отбелязали България като страна, която е канал за разпространение на фалшив зехтин Най-честите езикови бариери в комуникацията между пациенти и медицински персонал бяха дискутирани в Бургаския държавен университет Проектът се осъществява от Департамента по езиково и подготвително обучение, като главна роля в него заема доц. д-р Милен Тодоров, който е и ръководител на департамента
Остана без виза заради секс маратони Бони Блу искаше да организира оргия с абитуриенти, на властите я порязаха Дружба между ЦСКА и Манчестър Сити "Армейците" с важен гост
Плюеха клиенти и пребиха сервитьор, но сега… Тримата арестувани могат да получат до 2 години затвор Издаде как се е простила с девствеността си Шер с интимна изповед
Слънцето вече го няма, чакайте го през януари! Полярната нощ настъпи в Тромсьо, а как ли се чувстват хората там? Гаджето на Гого проговори По време на последния лайф бе намекнато за любовни трепети между Ванеса и бизнесмена
Трагедия! Внезапно почина знакова личност И известен почитател на "сините" Не изхвърляйте сока от киселите краставички Има много живот в него
Съдът разреши издаване на Европейска заповед за арест на Стоян Мавродиев Според него има голяма вероятност подсъдимият да се укрие Алея на народните будители е създадена в несебърското училище Идеята е на преподавателите от образователното заведение