Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Как еСпортовете се превърнаха в индустрия за милиарди

комютърна игра,еСпортове,приходите от турнири, електронните спортове, олимпийски игри
Ключови думи: комютърна игра, еСпортове, приходите от турнири, електронните спортове, олимпийски игри

Спортната индустрия сякаш е изчерпана. Голяма част от предлаганите и познатите дисциплини са на възраст от век и повече. Някои от хегемоните като футбола и баскетбола, се гледат от милиони, други спортове като снукъра не могат да се похвалят със същия зрителски интерес. За мнозина е трудно да видят как едно ново предложение може да се радва на милионна зрителска аудитория и почитатели от цял свят. Това би трябвало да бъде невъзможна мисия за мнозина, но не и за електронните спортове.

Едва ли някой би повярвал, че играта пред компютъра ще се превърне в кариера и ще генерира приходи, за които мнозина биха мечтали цял живот. Не трябва да се изненадваме от този факт, особено след като забележим, че все по-често играчите и почитателите настояват да получат признание и дори желаят електронните спортове да бъдат част от Олимпийските игри.

Какво представляват те и защо станаха толкова печеливши? На първо място нека заявим, че това са компютърни или електронни игри, в които реални играчи могат да се изправят срещу други. Заглавията със сигурност са познати на мнозина: Counter-Strike:GO, Call of Duty League, Dota 2, League of Legends, FIFA и още много други. Запознатите ще забележат, че единствено FIFA не е отборна игра и там по-често присъстват индивидуални играчи. Останалите обаче изискват кооперативната игра да бъде винаги на висота, прилагат се най-различни стратегии, а след като самите играчи са инвестирали месеци в подготовка – на някои са необходими години – започваме да наблюдаваме една много по-различна игра.

И като казваме наблюдаваме, наистина сме свободни да изберем различните стрийминг платформи, за да видим някои от любимите електронни атлети в битката. Зрителският интерес привлече различни технологични компании, спонсорства, а не беше необходимо и много време, за да се включат и букмейкърите в цялото предизвикателство. Ще открием, че електронните спортове вече разполагат не само с място за поставяне на платформа, но и възможност за гледане на самото събитие в реално време. Най-забавното е, че дори пазарите са съобразени с новата дисциплина, както ще разберем и от анализаторите, които предоставят повече за сайта на Bet365 и показват някои от основните тънкости при правенето на прогнози. Впрочем този оператор има сериозен поглед и интерес към бързоразвиващата се дисциплина и има защо.

Причината тези игри да бъдат толкова интересни са най-разнообразни. Всеки път, когато гледаме една динамична битка, забелязваме и рефлексите, уменията на играчите да действат в критични ситуации и постоянното сменяне на стратегии. Освен това всяко едно събитие разполага с коментарно студио, за да може да получим информация какво наистина гледаме и защо е толкова важно. И да, сигурно си мислите, че не е кой знае колко вълнуващо да станете свидетел на електронен двубой, докато не видите как изглежда самата игра. Дори и отборите да се изправят едни срещу други, обстановката е изключително лека и приятна, пускат се шеги, мислят се най-различни идеи и с оглед на това, че повечето зрители не търсят натоварващ, а развлекателен спорт, няма как да не видим огромната маса от почитатели.

За какво се състезават играчите? Най-често приходите от по-големите турнири се измерват в няколко милиона, като спечеленото се раздава на тенис принципите, победителят взима доста високи парични награди, а вече имаме значително количество милионери. Не бързайте да включвате конзолата, за да станете професионален играч, имате нужда от поне година, като избраното заглавие ще бъде единственото ви занимание. Да не говорим, че страни като Китай, Украйна и САЩ, изкарват редица майстори, при това за всяка една дисциплина. Може да спестите тази времева и социална инвестиция и да се насочите към прогнозите.

Най-забавното е, че в света на спорта съществуват анализатори за всяка една дисциплина и статистиката показва, че именно анализаторите на електронни спортове са все по-търсени. Това не ни изненадва и в бъдеще време ще слушаме още повече за този спорт, както забелязваме, има причина.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Защо сексът „по приятелски“ носи усложнения - 10 правила Ако сте „само за единия секс“, трябва да сте убедени, че никоя от двете страни няма да се влюби Ад на кръстовище в София заради пиян моторист Инцидентът е станал на кръстовищата на булевардите "Александър Стамболийски" и "Вардар"
18 знака, че женската ви енергия е блокирана Сравнявате се с мъжете 3 зодии, които ще направят голям скок в кариерата си тази пролет Дали сте сред тях
Няма такъв пухкав кекс с ябълка и моркови, става за нула време С ябълки, моркови и малко лимонада стават ето такива вкусотии - пухкав кекс с ябълка и моркови Клюкарстването било полезно, твърди учен Суийт обяснява, че клюкарстването е дълбоко вкоренено в социалната ни природа и има сложни психологически корени
Мариан Бачев уволни ключов шеф в културата Заповедта е издадена две седмици преди ресорният зам.-министър Тодор Чобанов да коментира пред ситуацията с НИНКН Проф. Рачев: Давайте към планината и морето, там агнешкото е по-вкусно! Във вторник може да има гръмотевични бури, но може да гръмне, може и да не гръмне
Путин смълча света, издаде грандиозния си план Президентът на Руската федерация подчерта, че Русия и Китай имат "големи планове - интересни, амбициозни и грандиозни" Няма да повярвате какво ще прави Ще пише роман
Превъртяха футбола През 2011 г. Бодьо/Глимт удря дъното – изпада във финансов колапс, играе във втора дивизия и функционира с условия, характерни за аматьорския футбол, а днес са на полуфинал в ЕКТ Мозъкът започва да работи с пълна сила между 60 и 80-годишна възраст Върхът на интелектуалната активност на човек е около 70 години, когато мозъкът започне да работи с пълна сила