Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

COVID ситуацията в Кюстендил се влошава още

Ключови думи: тодор кантарджиев, кюстендил, коронавирус

Заболеваемостта от COVID-19 в Кюстендил продължава да е висока. Заразените достигнаха 408 на 100 хил. души. Това заяви директорът на Националния център по заразни и паразитни болести проф. Тодор Кантарджиев пред "Фокус". 

Той обясни, че средната заболеваемост в страната към момента е 160 на 100 хил. души. В област Кюстендил още през декември е имало установени случаи на британския щам. 

"Силно разпространение на COVID-19 има още в Бургас, където заболеваемостта е 246 на 100 хил. души, Сливен - 223 на 100 хил., Враца - 216 на 100 хил. В Плевен стойностите са 210 на 100 хил. В София-град отчетените стойности са 208 на 100 хил. души, по-ниско е разпространението на заразата в София-област - 124 на 100 хил. души", отбеляза той.

"Мерките за контрол на заболяването дават резултати, но тайните събирания трябва да бъдат преустановени, защото водят до бързо разпространение на инфекцията", каза категорично проф. Кантарджиев. 

Според него има повишаване на заболеваемостта при възрастта от 20 до 50 години и отбеляза, че обикновено следва покачване на броя на болните в рамките на седмица-две.

Проф. Кантарджиев допълни, че на този етап у нас няма засечени случаи на заразени с вариантите от Латинска Америка и Южна Африка.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Защо сексът „по приятелски“ носи усложнения - 10 правила Ако сте „само за единия секс“, трябва да сте убедени, че никоя от двете страни няма да се влюби Ад на кръстовище в София заради пиян моторист Инцидентът е станал на кръстовищата на булевардите "Александър Стамболийски" и "Вардар"
18 знака, че женската ви енергия е блокирана Сравнявате се с мъжете 3 зодии, които ще направят голям скок в кариерата си тази пролет Дали сте сред тях
Няма такъв пухкав кекс с ябълка и моркови, става за нула време С ябълки, моркови и малко лимонада стават ето такива вкусотии - пухкав кекс с ябълка и моркови Клюкарстването било полезно, твърди учен Суийт обяснява, че клюкарстването е дълбоко вкоренено в социалната ни природа и има сложни психологически корени
Мариан Бачев уволни ключов шеф в културата Заповедта е издадена две седмици преди ресорният зам.-министър Тодор Чобанов да коментира пред ситуацията с НИНКН Проф. Рачев: Давайте към планината и морето, там агнешкото е по-вкусно! Във вторник може да има гръмотевични бури, но може да гръмне, може и да не гръмне
Путин смълча света, издаде грандиозния си план Президентът на Руската федерация подчерта, че Русия и Китай имат "големи планове - интересни, амбициозни и грандиозни" Няма да повярвате какво ще прави Ще пише роман
Превъртяха футбола През 2011 г. Бодьо/Глимт удря дъното – изпада във финансов колапс, играе във втора дивизия и функционира с условия, характерни за аматьорския футбол, а днес са на полуфинал в ЕКТ Мозъкът започва да работи с пълна сила между 60 и 80-годишна възраст Върхът на интелектуалната активност на човек е около 70 години, когато мозъкът започне да работи с пълна сила