Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Търговците в Одрин: Няма българи, няма алъш-вериш

Ключови думи: Одрин, търговци, новини, бизнес, Турция, коронавирус

Търговците в Одрин изреваха, че заради стриктното влизане в Турция само с отрицателен PCR тест са останали без клиентите от България и алъш-веришът е замрял заплашително.

Секна притокът от български туристи, някои от търговците в историческите пазари на Одрин не са отваряли дюкяните от 31 декември 2020-та. Други отключат и заключват без сефте за деня.

Това пише информационната агенция IHA в репортаж за трудните дни в началото на 2021-ва за търговците от пазарите Arasta Çarşısı под джамията „Селимие“, Bedesten Çarşısı до Старата джамия и за тържището Ali Paşa. Мнозина признават, че трудно ще плащат наемите, ако пътят за туристите от България отново не бъде отворен.

От 30 декември влизането в Турция става само с представен отрицателен PCR тест за коронавирус. Тестът трябва да е направен най-много 72 часа преди влизането в Турция. Изискването ще важи до март.

„Тестът сякаш затвори пътя на туристите от България към одринските тържища. Секна притокът на пазарджии. Казваме, че гостите от България са драстично намалели, но истината е, че няма нито един. Бомбош (празни) са историческите пазари. Търговията замря, принудени сме да спрем работа“, посочват местните търговци. Някои от тях дори не отваряли обектите.

„Разбрахме, че за PCR тест в България се плащало 120 лева. Това е голяма пара. Българите вече не идват“, отбелязва Адем Байрак, председател на сдружението „Селимие Араста“.

„Като град край границата Одрин стои на крака благодарение на туристите – били вътрешни или външни. Туризмът крепи икономиката на града. Заради пандемията има драстичен спад на туристопотока. Декември месец беше труден за нас, но след 30 декември вече сме в нулева точка“, казва председателят на сдружението на търговците в пазара „Али паша“ Йълмаз Санъш.

„След въвеждането на тестовете бизнесът ми е като отрязан с нож. Нямаме клиенти от България. Сметките не ни излизат, настояваме да не плащаме наеми за периода, в който ще важат ограниченията. Има ли PCR, няма да има българи“, казва Фатма Кърал, която има обект в „Араста“.

24rodopi.com

4
Коментара по темата
4.
Запознат
10.01.2021 19:38:54
Този пазар е само разходи за хората решили да изхарчат 200лв. Тръгнеш ли за там поне трябва добре да си планираш покупките.
3.
мислещ
10.01.2021 19:34:56
Идеално,сега парите ще остават в България ,а не всеки месец да даваме на Ердоган по 30 000 000 лева да си оправя икономиката !
2.
Abe
10.01.2021 16:55:07
Ами ко ги пишете тез мангали бе.В бг да не би нещо да става.Само.лъжи и крадене.Ко ме интересуват простите цигани
1.
baba zlatka
10.01.2021 16:18:54
Ами ди им изпратим Деничка хубавичка да им обясни за програмите Запази ме , 80 на 0, оборотни средства за справяне с Covid. Даже и Баце с ръцете в джобовете можем да изпратим да им обясни как се управлява най-добре в Европа с минимален дефицит. Отличницете на Европа сме. Пари няма да искаме можете да ги задържите за дълго :)
  Добави Коментар
Ще дърпа ушите на охраната си? Куриозна случка с Дуа Липа Скандалът с него продължава Коцето е обект на критики 
Сянката на коронавируса изплува в "Стани богат" Леко стряскащ въпрос предвид ситуацията в България ЛГБТ ще си веят знамената само в ЕС? Тръмп с нов ритник в задника на Европа Най-известната треньорка в Русия във възторг от 47-мия президент на САЩ заради решението му да бие шута на трансджендърите от спорта
Отиде на гости и веднага извади... Аръков е ексцентричен човек Махат тирето От ЦСКА с любопитно обръщение
Те не могат да пият Алкохол Земетресение в съседна страна Трус люшна румънци
Отиде си твърде млад Леджър остава легенда на киното Коментира визията на Мелания Тръмп Илиана Раева със суперлативи
Професор го "уби" Тим Коулсън с тежки думи за Неси ЕС се превърна в генератор на свръхбюрокрация и регулации за бизнеса АОБР представи приоритетите си за 2025 година