Ужасът на Ковид-19 в Бургас! Петима починаха, няма свободни легла в отделенията
Бургас на практика остана без свободни легла в Ковид отделенията, показа проверка на Флагман.бг.
По документи те са малко над 200, но част от тях не могат да бъдат обслужени, защото липсват медици и възможностите на здравната система, засега, са да лекува 170-175 болни от коронавирус. Лошата новина е, че в специализираните отделения в двете университетски болници и общинските вече са хоспитализирани 171 пациенти, сочи справката на Регионалната здравна инспекция, която бе публикувана току-що.
В момента се реорганизира работата в част от здравните заведения в региона, но ще е нужно време. През следващата седмица ще се открият 30 нови легла, но на УМБАЛ „Дева Мария“ им трябва още няколко дни, за да подготви доскорошното онкоотделение за лечение на болни от коронавирус.
Припомняме, че онко отделението ще бъде преместено на втория етаж в болницата във Ветрен, а това за лечение на ковид-19 – в бившата военна болница, където има доста повече възможности. Собственикът на здравното заведение Семир Абумелих гарантира, че ще обезпечи с медицински специалисти и апаратура разширеното отделение.
От справката на РЗИ Бургас, която е за последните три дни, става ясно, че с коронавирус са починали още 5 пациенти, с което общата бройка на жертвите на пандемията за Бургас става 43. В реанимация са 4 пациенти.
За уикенда са регистрирани 177 новозаразени. Най-много са от Бургас – 101, Руен – 20, Поморие – 20, Карнобат – 11, Айтос – 11, Созопол – 5, Несебър -3, Сунгурларе и Камено – по 2.
Сред болните са 4 медицински лица, 11 учители – 6 от Бургас, по един от Поморие, Айтос, Камено и Руен, както и 7 ученици.
На домашно лечение са 1016 души, а излекувани до този момент са 937 лица.
2. Какво "безопасно" има в стоенето на хиляди деца без маски в затворени пмещения по 7-8 часа на ден?
3. От къде на къде точно българското училище ще бътде най-безопасно, като същото разполага с в пъти по-малка площ на човек от френското, например?
4. Имате ли си представа там лаладжиите на тиквеника колко е средната големина на един клас в Европа и колко е унас?
5. Колко учители трябва да се споминат, за да приемете, че присъственото обучение не е по-малко рисково от професиите, които ги водите на "първа линия"
6. Толквоа ли е трудно да взмете предвид мнението на педагозите?
5. Хайде вземете ги тия неща предвид и после разтягайте локуми.
Интересно, колко от вас, лаладжии, ще се навият да бъде окашляни от стотина деца средно на ден?
Е така без стреса на динамичния работен ден, без купищшата останали проблеми, без да губят повече време от нужното да поемат определената доза вируси. За колко пари ще се навие някой политик на подобно изпитание и колко време ще издържи?
Чакам оферти!
Що дават данни само за учители/ученици и лекари ? Другите не са ли хора и защо нямаме право да знаем какъв е риска попаднем в зона с по-високо заразяване, ако отидем в магазин например ?
Само легла, без лекари, медицински сестри и санитари, нищо не струват. Още повече, че трябват опитни специалисти, а не току-що завършили стажанти.