Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

МОН с нова препоръка - учениците да са с маски в час

Ключови думи: коронавирус, маски в час, ученици

Маските могат да станат задължителни в час. Това стана ясно по време на онлайн награждаване на "Отличниците на България", предаде NOVA.

Когато изтече срокът на онлайн обучението за гимназистите, от образователното министерство ще издадат препоръка защитните маски за лице да се носят и по време на час. Целта е рискът от разпространение на коронавирус в училище да се сведе до минимум. Оказва се, че между отделните класове има смесване на ученици и е невъзможно да се избегнат контактите.

„Предложението маските за гимназистите да бъдат задължителни е много добро. Ще издадем препоръка, когато се върнем в училище това да се случи”, заяви зам.-министърът на образованието Таня Михайлова.

„Смятам че в гимназиите трябва да се въведат маски постоянно, а не само извън класните стаи. Няма как да ограничим контактите между класовете. Едните обикновено отиват в стаите на другите”, каза Николай Георгиев.

7
Коментара по темата
7.
дървено желязо
02.11.2020 10:34:55
Препоръката не може да е задължителна
6.
По-добре да минават пак дистанционно
02.11.2020 10:33:00
Все си мислех, че в МОН работят мислещи хора, но явно съм се самозалъгвал. Пълна простотия е децата да са с маски цял ден. По-добре да минават дистанционно пак, но аз не искам детето ми да е с маска цял ден
5.
Що за
30.10.2020 17:13:44
Препоръка "В час задължително да се носят маски". Това е поредната заповед, която учениците няма да спазват. Вече знаят, че всичко им е позволено и никой не може насила да ги накара да спазват "препоръки". Щом няма наказание, значи просто ще си правим каквото искаме! Пък и мама и тате ни казват (учат), че никой нищо не може да ни направи!!!
Поредната заповед, която само ще донесе допълнително напрежение в часовете!
4.
Българин
30.10.2020 15:09:19
Едва започнахме с нещо наистина ново, прогресивно, и ето - онлайн обучението щяло да бъде само временно. Доводите срещу са изненадващо елементарни - примера на социализацията, не било достатъчно ефективно. Питам се, къде са изследванията, които доказват, че присъственото обучение е по-добро? Защото мненията на хора, които явно не са влизали в реален час в наше училище, не може да са меродавни. В часовете е шумно, дисциплината е ниска, учителите се занимават повече с това да дисциплинират класа, отколкото със задълбоченот преподаване на урока. При онлайн обучението е друго - концентрацията на учениците е налице, учителите най-накрая могат да се концентрират върху работата си - да преподават.
Да на онлайн обучението!
3.
Бахурс
30.10.2020 14:06:33
Да и скафандри ма вий хептен плудехте ей ай оставете децата на мира не МОЖЕ да се овладее нищо оставете на онлайн сега почват грип настинки а там е кошер учителите всички са заразени тестове правят ли не ай охлюв не пипайте децата Ми родителите подкрепете като Америка безплатно или символочно ваучери за храна основни неща ток намалете че иде зима и лекарства по евтини за пенсионерите безплатно Нищо само Ми са показват кат червеи кво измизлили Май как да крадете повече ма народа МНОГО прост МНОГО и продажен МНОГО
2.
Родител
30.10.2020 13:38:14
МОН да престане с тези необмислени препоръки. Учениците трябва да учат дистанционно, за да се овладее положението. Не си играйте с човешкият живот.
1.
Тк
30.10.2020 13:16:23
Учениците трябва да продължат дистанционно или искате да докарате образователната система като здравната учителите да измират
  Добави Коментар
Струва 170 бона Някои котета са само за богаташи Сложи край на любовна приказка 27-годишната Синди е сама
Не отиде на погребението на бившата си жена Дейвид Хаселхоф може би не се разбира с близки на Памела Бах Разплака се, защото... Трябваше да снима неприятна за нея сцена
Направи скандално признание Чаровна дама си има приятели с екстри  Медведев се подигра със Зеленски и Фон дер Лайен Твърди, че европейските елити "избират смъртта"
PR експерт: Тандемът Борисов-Пеевски ще реши колко дълго да ни управлява кабинета „Желязков” Трябва да изминем пътя към еврозоната, за да затворим тази врата към големия съветски брат, който ни чака оттатък Черно море, каза Диана Дамянова Твърди, че е била опипвана от... Полицайка
Прави сензационен ход? Роналдо се завръща в Реал? Неочаквано високи температури в... Англия
Почина млад футболист Трагедия до България Неприятна случка с Гришо Димитров е любимец на много фенове по света, но има и недоброжелатели