Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Как да се пазим от вируси в обществения транспорт

Ключови думи: обществен транспорт, маски, флагман, как да се предпазим в общетсвения транспорт

Заболеваемостта от коронавирус в страната ни продължава да расте. Така е и в много други страни. Какви правила трябва да се спазват в обществения транспорт, за да се избегне инфекция – ето съветите на Вадим Покровски, академик от Руската академия на науките, ръководител на отдела на Изследователския институт по епидемиология в Русия.

Според него основното и най-важното нещо остава непроменено – носенето на качествени медицински маски.

"Основното е да си сложите маска, но не когато стигнете до касата в метрото а около стотина метра преди да влезете в метростанцията. Носете маската си и на автобусната спирка, защото там също се събират голям брой хора, често без маски. Не забравяйте да носите маска през цялото време и я поставяйте правилно – покрийте носа и устата си. Препоръчително е да носите ръкавици, но ако сте ги забравили – избягвайте да докосвате предмети и не пипайте лицето си преди да измиете ръцете си или да ги третирате с дезинфектант”, каза Покровски.

"По-добре е да отворите прозорец в мотрисата или автобуса. Проветряването е един от начините да се намали вероятността от инфекция. По-лошо е, когато прозорците са затворени, а въздухът е спарен – при такива условия вирусът има по-изгодна позиция. От друга страна, можете да настинете, така че всичко трябва да бъде в разумни граници“, съветва ученият.

По възможност си струва да спазвате социална дистанция в обществения транспорт.

"Колкото по-далеч сте от други хора, толкова по-малък е рискът от инфекция. Но в пиковите часове понякога това е невъзможно. За това основното предпазно средство са маските", сигурен е академик Покровски.

Ако можете извървете част от всекидневния си маршрут до работното място или дома си пеш - във всички отношения това е безопасно и полезно, добави ръководителят на отдела на Изследователския институт по епидемиология в Руската федерация.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Мазохистка ли е? (ВИДЕО) Изгряващата звезда е готова на всичко, за да привлече вниманието на публиката БНБ предупреди да внимаваме с банкнотите от 20 лева Банкнотите от 20 лева изместиха столевките като най-фалшифицираните банкноти
5 стратегии, които всяка успешна маркетинг агенция използва през 2025 г. Ученици от ПГСАГ „Кольо Фичето“ посетиха Районната прокуратура Заедно с прокурор Маркова гостите бяха посрещнати и от държавните обвинители Гинка Чинова, Дилиян Царев и Валя Диамандиева
Хулигани съблякоха 14-годишно момче и го потрошиха в подлез на метростанция в София Тийнейджърът е със счупена глава, синини и отоци по цялото тяло 4 зодии с най-висок коефициент на интелигентност Акo имaте приятел Вoдoлей, знaете, че те виждaт светa пo рaзличен нaчин
Колко струват колите, внасяни от Китай в Украйна Заради ниските им цени някои купувачи намират китайските автомобили за относително привлекателни Снимките ни в социалните мрежи ще обучават изкуствен интелект Киберексперт съобщи, че българи вече са завели дела относно безопасността онлайн
Те правят от мухата слон - ето кои са царете на скандалите Вижте кои са тези 4 зодии Продават рядка находка от Титаник за 50 хил. паунда Ханс Кристенсен Гивард е сред 1500-те загинали при сблъсъка на кораба с айсберг
Носи дрехите на майка си в предаването Мацката с най-много рози в Ергенът жъне успех, след успех и по всичко личи, че се превръща в основна фаворитка на Васил Ако това се случва с вашата пералня, значи се разваля Вижте важните признаци