Държавата апортира 150 декара нива за нова индустриална зона на Бургас при Девети километър
Министерският съвет (МС) миналата седмица одобри апорт на държавен имот в капитала на „Индустриален и Логистичен Парк - Бургас" АД. Мотивът за взетото решение е изчерпване на капацитета на свободните площи в индустриалната зона, което налага да се търсят нови терени, подходящи за развитие. С дейността си „Индустриален и Логистичен Парк-Бургас" АД допринася за стабилното икономическо развитие на Бургас и региона, чрез насърчаване на инвестициите в различните отрасли, подобряването на инфраструктурата, с цел привличане на чуждестранни и местни инвестиции, съобщи тогава правителството.
Какво показа справка на „Флагман“?
Имотът, за който става въпрос, е с площ 149 980 кв. м. и се намира в местността „Синджирли герен“. Теренът е срещу магазин „Джъмбо“ - от другата страна на пътя към отдалечения бургаски квартал „Ветрен“.
Според приетото решение на МС, министърът на икономиката следва да увеличи капитала на „Национална компания Индустриални зони” ЕАД - София, със стойността на непаричната вноска, представляваща правото на собственост върху имота, чрез издаване на нови поименни акции, всяка с номинална стойност 1 лев.
След вписването на увеличението на капитала в Търговския регистър областният управител на Бургас трябва да отпише имота от актовите книги за държавна собственост.
Последната стъпка е Националната компания да апортира близо 150-те декара в капитала на „Индустриален и логистичен парк – Бургас“ АД.
От администрацията на областния управител съобщиха за „Флагман“, че имотът към момента е собственост на Министерството на земеделието.
Теренът е със статут на нива, показва справка в Кадастъра.
Както изглежда, парцелът е част от плановете за изграждане на нови индустриални зони около Бургас предвид изчерпването на наличните терени.
Миналата година кметът Димитър Николов анонсира шест такива зони. Една от тях бе „Девети километър“, за която вероятно и става въпрос в случая.
Справка в Търговския регистър пък сочи, че има промяна в Съвета на директорите на "Индустриален и логистичен парк – Бургас".
През март т.г. в борда е влязъл Тошко Добрев Иванов (вероятно бившият общински съветник от „Реформаторския блок“) за сметка на Валентин Вълков. Останалите членове на Съвета на директорите са Златина Георгиева, Георги Кузманов, Веселина Енчева и Иван Георгиев.
А икономически зони освен с терени се правят с организация , дисциплина , акъл , можене , знание и най вече с отговорни хора на ръководни места...Какво от това можем...Разходете се из вече съществуващата "икономическа " зона...има 2 полуфабрики и всичко останало са складове и дограма...остатъците от комунизма все още крепят икономиката на града..докога ще издържим в съседство на юг с икономически гигант..много слова и намерения насреща нищо...с градинки работата няма да стане...Не съм песимист , реалист съм....
НЕ СМЕ НАРОД
Петко Рачов Славейков
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
Може да плюете власта за всичко, защото всяка власт ви виновна принципно, но никоя власт не е била толкова благосклонна към Бургас.
Има толкова неблагодородни терени около Бургас.