Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Красимир Вълчев: Ако се повишат заразените в някоя област, учениците там минават на онлайн обучение, без грипни ваканции

Ако има много случаи в някоя община или област, то тогава ще се минава изцяло на дистанционно обучение, категоричен е министърът
Ключови думи: онлайн обучение, заразени ученици, дистанционно обучение, красимир вълчев, грипна ваканция

Още през пролетта министерството на образованието е изготвило няколко плана за обучението на учениците по време на пандемия, но за съжаление в световен мащаб до момента се случват само отрицателните сценарии, което рефлектира и на обучението у нас. Това коментира министърът на образованието Красимир Вълчев в ефира на Нова телевизия.

„Далече по-трудно ще бъде през по-студените месеци, когато се смесят различните вируси. За момента имаме нормални стойности, заразените учители и ученици са пропорционални на броя на общо заразените в страната. Пада се 1 на 100 000 души средно дневно. Това показва и че учениците боледуват 2.5 пъти по-малко и в момента няма свръх стойности на базата на общия брой на заразените“, заяви министърът пред Нова телевизия.

Той се надява да не се стига до изцяло затваряне на училищата. „Ако има много случаи в някоя община или област, то тогава ще се минава изцяло на онлайн обучение. Надяваме се да не се достигат тези прагови стойности. Преди учебната година имахме няколко варианта, за да направим обучението безопасно. Спряхме се на два варианта - смесено и модела на не взаимодействие на паралелките, който всъщност избрахме“, каза Вълчев. Към момента 0.4% са карантинираните паралелки. Според него подаването на оставка на правителството няма да доведе до ползи, а има само негативна страна.

„Ако се подаде оставка сега, то изборите ще бъдат януари, което означава - два месеца преди редовните избори. Цената, която трябва да платим за това е да няма приета актуализация на бюджета. Както и да нямаме бюджет за следващата година, което означава че януари месец няма да стартират напълно обезпечени някои проекти и дейности, това ще засегне и образованието“, коментира Вълчев.

4
Коментара по темата
4.
Друг обикновен човек
26.09.2020 21:23:11
Не са ни нужни дистанционни учители. Да си седят вкъщи, за да не умрат. На мен искам да ми спрат данъците, с които половин година издържам неработещата образователна система и също седя вкъщи, за да обучавам.детето си! Нито веднъж не й видяхме очите на онлайн-учителката! Как се учат онлайн две деца, да осигуриш компютър за всяко, да седиш вкъщи да им помагаш, а ония опъват по 2 бона заплата! Няма да стане! Който го е страх да не "почине", да сменя професията! Касиерките в Кауфланд как работят, като им минават по 1000 души на ден, че и с маски на брадата!
3.
A
26.09.2020 15:34:41
Интересно, как разбрахте, какво прави PCR теста, че настоявате за повече? Незнанието не е срамно, липсата на желание за информация е! Няма тест, който да открива К19!!! Както няма и изолиран вирус, който да открият с въпросният тест. Желаещите имат право да се тестват, по колкото си искат пъти, но не нарушавайте правата на останалите. Меринджея от МОН може да се отпусне и да си каже, кога са му наредили да върнат децата в онлайн форма на обучене. Да не забрави, че всяко дете ще има нужда от компютър или лаптоп, както и Интернет връзка и покриване на разходите за ток. Ние не сме длъжни да ги предоставяме за да задоволим нечии мераци за присвояване на средства.
2.
Обикновен човек
26.09.2020 15:31:39
Колко повече, Г-н Министър ?
Изборът е Ваш, отговорността -също .
Ако почине учител Вие ще трябва да отговаряте лично, най-вече пред собствената си съвест , последното е доживот...
И аз незнам кое е по-добре, но май трябва да изберете този начин на обучение, който е по-безопасен...
1.
Z
26.09.2020 11:57:35
Интересно ми е как са сигурни, че има малко заразени ученици, когато тестове се правят само при симптоми (или ако родителите си платят), а както е известно децата преобладаващо са безсимптомни, но могат да пренасят заразата? Не трябва ли да се правят повече тестове? Особено на учителите и то PSR, а не от онези с 30% достоверност. Вчера четох за едно училище в София, където директорката е намерила средства и са направили PSR тестове на всички учители в първия учебен ден. Браво, но защо пак се спасяваме поединично, а МОН се правят на ударени?
  Добави Коментар
Ще дърпа ушите на охраната си? Куриозна случка с Дуа Липа Скандалът с него продължава Коцето е обект на критики 
Сянката на коронавируса изплува в "Стани богат" Леко стряскащ въпрос предвид ситуацията в България ЛГБТ ще си веят знамената само в ЕС? Тръмп с нов ритник в задника на Европа Най-известната треньорка в Русия във възторг от 47-мия президент на САЩ заради решението му да бие шута на трансджендърите от спорта
Отиде на гости и веднага извади... Аръков е ексцентричен човек Махат тирето От ЦСКА с любопитно обръщение
Те не могат да пият Алкохол Земетресение в съседна страна Трус люшна румънци
Отиде си твърде млад Леджър остава легенда на киното Коментира визията на Мелания Тръмп Илиана Раева със суперлативи
Професор го "уби" Тим Коулсън с тежки думи за Неси ЕС се превърна в генератор на свръхбюрокрация и регулации за бизнеса АОБР представи приоритетите си за 2025 година