Кои са най-лошите ръце при Texas Hold ‘Em Poker
Покерът се превърна в световен онлайн феномен – все повече и повече хора се присъединяват към различни платформи, за да се включат в прословутата игра на карти. И стимулът не е толкова стремеж към огромна печалба (въпреки че и той е налице), колкото тръпката да се изправиш срещу напълно непознати и да ги победиш. Къде с късмет, къде с хитрост и умения. Най-популярният формат на покера в интернет е Texas Hold ‘Em – при него играчите получават по две карти, нямат право на смяна, като могат да комбинират до 5 карти с тези, които се свалят на масата. А откритите карти по средата, разбира се, са достояние на всички. Ако не сте практикували този вариант на играта или пък никога не сте играли покер, можете да пробвате казино игри безплатно , за да придобиете представа. Не е необходимо нито регистрация, нито депозит на средства, ако става дума за безплатна игра.
И така, когато имате само две карти в ръката, как да прецените дали имате по-добри шансове от противника? Трудно е да сме сигурни в такава ситуация. Има стартови ръце, при които шансът за успех е доста сериозен. В следващите редове обаче ще разгледаме кои са най-лошите начални комбинации, при които просто не си струва да се рискува. Може да минете веднъж през Check, но ако залозите се вдигат, а вие разполагате с някоя от долуизброените ръце, по-добре да Fold-вате. Освен ако някак не сте оцелели до флопа, а отварянето на първите три карти не покаже, че все пак имате шансове.
2 и 7
Тази комбинация е абсолютният в Тексас Холдем играта. Ако ви се паднат двойка и седмица, особено от различни бои, можете просто да хвърлите картите и да изчакате следващото раздаване. Няма шанс за стрейт, тъй като няма как да се подредят 5 поредни карти от различни бои. Разбира се, не е изключено след флопа отдолу да надникнат още две карти с цифрата 7 и една 2. Но това се случва изключително рядко. Ако все пак са от една боя – да кажем каро, има някакъв шанс отдолу да се покажат още 3 кари. Тогава дори такава слаба стартова ръка може да донесе флъш. Но и това е малко вероятно.
2 и 8
Същото, което беше казано за предишната ръка, важи и тук. Ако двойката и осмицата са от различни бои, шансът да „вържат” печеливша комбинация с картите долу на масата е минимален. 8 все пак е малко по-висока като стойност от 7, т.е. тук просто сте на една стъпка над дъното.
3 и 8
Още една ужасна ръка за начало, при която е най-разумно да се откажете. Отново няма шанс за стрейт, ако двете карти са от различни бои. Можете да биете противник, ако той се заинати да играе със стартова комбинация от 2 и 7. И не е чел този текст.
2 и 9
От 169 възможни начални комбинации при Texas Hold ‘Em тази се нарежда на 166-то място. По-горните от нея са по-лоши, но останалите 165 са по-добри. Казаното дотук важи и за дуета между 2 и 9 (от различни бои), като все пак деветката има по-висока стойност от 7 и 8.
2 и 6
Не е ли това най-лошата възможна ръка? Всъщност, не – дава повече възможности от 2 и 7 или пък 3 и 8. Да, шестицата е по-малка от седмицата и осмицата, но при такава комбинация все пак има шанс за стрейт (поредни карти от различни бои). Най-ниският възможен стрейт, но все пак побеждава два чифта и дори три карти от един вид, нали? Но като цяло също така е ужасна ръка за старт на играта.