Вашият сигнал Връзка с Флагман

Тома Биков: Не може да си позволим оставка след атака на криминалния контингент

Тома Биков: Не може да си позволим оставка след атака на криминалния контингент След вчера по никакъв начин не можем да си позволим да обсъждаме въпроса за оставка на правителството, каза Тома Биков
Ключови думи: Тома Биков, Христо Проданов, Румен Радев, ГЕРБ, протеста

След вчера по никакъв начин не можем да си позволим да обсъждаме въпроса за оставка на правителството. Това означава да подадем оставка след атака на криминалния контингент, каза в „Тази сутрин“ по бТВ депутатът от ГЕРБ Тома Биков.

Това ще постави в риск всяко следващо българско правителство да бъде свалено по този начин, добави той.

По думите му политическата отговорност за снощните ексцесии и вандалски прояви носи президентът Румен Радев, а техническата отговорност е на официалните организатори на протеста от „Отровното трио“.

„В продължение на няколко дни имаше директни призиви от тези хора за насилие, за идване на винкелите и това се случи вчера. „Отровното трио“ превърна протестиращите хора, тези с чисти сърца, във фон и масовка на криминалния контингент, който е пратен там от Васил Божков“, заяви бургазлията.

„Г-н Биков не е чул поради причината, че напуснаха парламента какво каза вчера Румен Радев в пленарната зала. А то беше, че не бива да се стига до агресия. Призивът беше за мирен протест. Единственият, който може да носи политическа отговорност за агресията на протеста е премиерът Бойко Борисов, защото тя е вследствие на неговата упоритост да не подаде оставка“, каза от своя страна депутатът от БСП Христо Проданов.

„Това, което е най-адекватно да се случи в момента, е оставка и нови избори, за да се види какви са електоралните нагласи на българските граждани“, заяви той.

Напускането на ГЕРБ на пленарната зала вчера Биков обясни с думите, че това е символичен жест, с който показват, че между тях и президента до края на неговия мандат няма да има никакъв диалог.

Според него първата възможност за разрешаването на тази политическа криза ще бъдат президентските избори.
 

10
Коментара по темата
10.
е па
03.09.2020 20:15:07
биков ,що ми мязаш на емблемата на една френска кола .бе


ОСТАВКААААААААААААААААА
9.
Моите 5 стотинки
03.09.2020 12:11:43
Бикоф, ти лично не можеш да си позволиш оставка, щото не те знам какво ще правиш след това. Ни политик ще стане от теб след това, ни писател. Никой не обича безпринципните хора
8.
Само за сведение
03.09.2020 11:55:15
Има два вида криминален контингент:
1. Този долу, дето е прост и периодично влиза в употреба, а през другото време си криминалства както може.
2. Този по горните етажи, който също е преобладаващо прост, но се е изтарикатил да е там, дето никой няма да го закача.
7.
Биков
03.09.2020 11:31:20
На кого ги разправяш тези приказки за дебили?!
Криминалният контингент е на власт в БГ, начело със сикаджията от Банкя!!!
6.
pich
03.09.2020 11:24:09
значи има хора които са принудени да нарушават закона за да свържат двата края и сега били от кримиконтингента, да ама от неудобния, щото удобния ви сняса лев и не го пипате, нали?
другата версия е кримиконтингента да са провокатори на властта с едничката цел да опорочат протеста - видя се какво последва: раздигане на Орловия град. Не стига че пророкуваха как само ако има насилие ще раздигат лагера, ами дори сами си го осигуриха това насилие и сега се правят на ощипани.
А Биков е от видните фурнаджийски лопати - колко партии и проекти обиколи, само и само да е близо до властта. Много са като него, но той е един от най-шумните и отвратителни примери за това.
5.
алооо, Биков
03.09.2020 11:07:53
ти от кои си? Много умело се въртиш като чеверме на шиш, но и твоят ред ще дойде.
4.
Ami
03.09.2020 10:49:52
Не лъжете така.Няма криминални на протестите.Това са,си нормални хора.Не искате да си ходите щото крадете като луди.Ами те хората ще се вурнат и тогава,вече никой няма да ги спре
3.
Народе!!!
03.09.2020 10:22:22
Сега представете си картинката.
Бити политици - няма.
Бит президент - няма.
Бити полицаи - в същност по-скоро контузени, има.
Бити журналист - има.
Бити протестиращи от "криминалния контингент" - има ли, няма ли? Има арестувани от тях, но бити не видяхме.
Бити мирно протестиращи - колкото искаш и никой не ги показва...

И накрая кой го отнася и кой се прави на пострадал? Кой си прави политически сметки и кой яде бой?
И къде е оня дето размахваше юмрук да застане пред полицаите, да го понабият и обгазят?
2.
пускайте водата довечера
03.09.2020 09:50:28
да им измиете изветрялите и надрусани мозъци!
1.
бай Оня
03.09.2020 09:43:57
Тези боклуци явно са решили да си отидат непременно с голям бой
  Добави Коментар
„Хлебарка“ налази ефира на БНТ и дори изпълзя на трето място в „Ново 10+2“ Песента на Диди и Мони от бургаския дует „Парадокс“ дебютира в класацията и едва не я оглави Не му върви срещу Джокович, защото... Изпълнява бекхенд с една ръка
Това са истинските причини жените да привличат емоционално недостъпни мъже Те се влюбват в партньори, които изглеждат чаровни, загадъчни и привлекателни, но с времето се оказва, че тези мъже не могат да предложат дълбока емоционална свързаност Вече не купувам хляб, от 2 кг брашно правя 45 броя от тези памук питки Лесни са, практични и толкова вкусни, че ще се чудите защо изобщо сте купили хляб
Макрон с призив към Нетаняху Френският президент иска спиране на огъня в Газа Ужасна вест от Мианмар Бременна жена издъхна след земетресението
Шокиращ финал Сбогуваме се с хитовия сериал "Златно момче" Кола се запали в движение в голям роден град За щастие няма пострадали
Най-злобните зодии Те могат за нула време да превърнат живота ви в истински ад Малък самолет падна върху къща Пожарна и полиция евакуираха района 
Подробности за важната дискусия с министър Боршош в Бургас Ето какво се случи на разговор за туризма Отиде си голямо име в киното Почина Денис Арнт