Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Немските странности, за които туристите дори не предполагат

Павилионите на самообслужване не са рядкост в Германия. Местата за продажба на вестници са навсякъде
Ключови думи: Германия, странности, особености в Германия

Германия е една от най-интересните и удобни страни за живот и пътуване. Но както и на други места, немският начин на живот има свои собствени характеристики, незабележими на пръв поглед.

Тези малки неща са важни, ако отивате в Германия и ще общувате с немци.

Ето 10 странни факта за тази държава.

Доверие

Павилионите на самообслужване не са рядкост в Германия. Местата за продажба на вестници са навсякъде. Клиентите просто вземат вестник и хвърлят монета в специално оставена за целта кутия. Няма механизми за проверка дали сте платили за вестника или не, всичко е изградено на доверие.

Необичайни вкусове

В немските супермаркети ще намерите продукти с вкусове, които не се предлагат в други страни. Например шоколад с начос или замразени пица - бургери.

Ранобудни

Германците имат навика да стават рано, понякога в четири или пет часа сутринта. Много офиси са отворени от седем сутринта. Съответно работният ден приключва рано, около 16: 00-17: 00.

Коледни елхи

В Германия подготовката за Коледа започва в началото на ноември. Навсякъде са подредени базари за коледни елхи с живи дървета. Според правилата те трябва да бъдат изхвърлени правилно. Затова на 1 януари немците изнасят дърветата на улицата на специално обозначени места, откъдето елхите се товарят и карат за преработка. Така след Нова година, германските улици изглеждат като „гробища за коледни елхи“.

Безопасност на жените

Германците се вълнуват от толкова важната тема като безопасността на улиците и на обществените места. Особено внимание се обръща за защитата на жените от домашно и сексуално насилие.

Ето защо в Германия има много горещи линии и кризисни центрове, където жертвите се обръщат за помощ.

По време на масови събития като Октоберфест се организират специални пунктове, където можете да отидете, ако се почувствате несигурни. Не е нужно да имате застраховка, за да получите помощ.

Равенство и уважение

В Германия въпросът за пола е много актуален. Страната прие много закони, гарантиращи равни права на мъжете и жените. Феминистките проблеми се поставят за обществено обсъждане.

Това се проявява и в ежедневието. Ако отидете в Германия, тогава имайте предвид, че там е обичайно да се ръкувате с жените наравно и с мъжете. На среща всеки плаща за себе си - това е често срещана практика.

Добросъседство

Жителите на Германия поддържат връзка със своите съседи. Съвсем нормално е да се поздравите във входа, дори и с непознати. Германците обичат да канят съседи на вечеря, да правят пикници или да споделят храната си.

"Да си изкълчиш езика"

Немският език е известен с многото си дълги думи. Например, думата kraftfahrzeughaftpflichtversicherung има 36 букви и се превежда като "застраховка на автомобилната отговорност".

Киното се плаща за минути

Билетите за кино в Германия са скъпи, те могат да струват около 10 евро. Затова любителите на филмите често купуват месечен абонамент за 23 евро.

Но трябва да плащате за допълнителните минути на филма: абонаментът включва филми, траещи 120 минути, а времето над това ограничение се плаща отделно. Има дори специален термин за това явление: Überlängenzuschlag.

Данък вяра

Вие вярвате в Бог ˗ трябва да си платите. Това правило се прилага в Германия. Ако при регистрация в данъчното някой германец посочи, че се придържа към дадена религиозна организация, тогава му се начислява църковен данък.

Източник: Блиц

4
Коментара по темата
4.
Все още е така
26.08.2020 17:10:31
Западна Европа без големите градове е друг свят..все още...Но и там либерализма обслужващ олигархията руши устоите на обществото...германците обременени от чувството за вина траят и скърцат със зъби но това няма да е вечно...
3.
Германия
26.08.2020 17:06:33
Да така е...но и там либерализма руши устоите на обществото...германците обременени от чувство за вина траят и скърцат със зъби но това няма да е вечно...
2.
Бс
26.08.2020 16:29:06
Гова за жените май не е много така, ако съдя от случаите на посегателство върху тях от имигрантите. Даже се говореше открито, че правителството прикрива много такива случаи.
1.
не само
26.08.2020 15:55:11
в Германия.....В повечето държави в Западна Европа е така.....
  Добави Коментар
Без паника! Зимата смалява пенисите с 50% Просто влезте в топла стая или си вземете хубава топла вана и ще се оправите, посочват експерти 6 начина да разберете дали връзката ви с любимия е реална или е просто илюзия Това вълшебно чувство „любов от пръв поглед“ може да не е толкова истинско
4 зодии, които обичат да симулират щастие Ето кои са те  Най-вкусната и мека домашна питка с мак и сусам Вижте рецептата
Храните, които борят стреса, напрежението и безпокойството Тези храни и напитки ни помагат да се отървем от негативните емоции и да си дадем поне малко спокойствие Тийнейджъри нападнаха продавач е столичен мол 16-годишните хулигани избягали, извикаха полиция и линейка в търговския център
Йордан Цонев: Санитарният кордон не ни притеснява Ние не сме участвали в нито една коалиционна конфигурация, когато Бойко Борисов е бил премиер, заяви още той Ще донесе ли новата седмица затопляне на времето Над планините ще бъде предимно слънчево с разкъсана облачност
Общините борят боклука с вдигане на промилите Повече с 2000 тона Дянков: Много вероятно е да влезем в еврозоната през 2028-2029 година Инфлацията, дефицитът и още други дупки са все още спънка за влизането ни в еврозоната, посочва екс финансовият министър
Официално зарязва чалгата, ето с какво ще се занимава Ромският славей прохожда в актьорството Отиде си режисьорът, обучил Иво Димчев, Нети, Орлин Павлов, Елена Петрова Творецът Николай Георгиев основа легендарния Театър-студио 4ХС и Театър – лаборатория „Алма Алтер"