Работите у дома, а се чувствате по-уморени?
Извънредната ситуация покрай разпространението на коронавирус доведе до работа в режим хоум офис на десетки милиони служители. И докато първоначално тази новина може да ви е зарадвала, бързо ще усетите, че у дома не е по-лесно и приятно. Нищо чудно в края на работния ден да се чувствате много по-уморени, отколкото ако сте работили в офис. Има съвсем логични причини за това, вижте ги:
Работите под по-голямо напрежение
Повечето работодатели (поне у нас) не са фенове на работата от вкъщи, ето защо покрай създадената ситуация, упражняват силен микромениджмънт на служителите си. Вероятно оперативките ви са зачестили, а и тъй като комуникацията се извършва изцяло дистанционно (онлайн или по телефона), разговорите с колеги, партньори и клиенти ще бъде в пъти по-голяма, което съвсем нормално да ви изтощи. Постоянното водене на видео и телефонни разговори, мейлите, които не спират, ще ви държат нон стоп ангажирани.
От друга страна част от вас сигурно се притесняват постоянно за работата си и се опитват да се докажат като незаменими служите в момента и затова си дават допълнително зор. Стресът по тази причина също е голям и той се отразява на менталното и физическото ви състояние.
Работите в пъти повече
От прочетеното по-горе и сами сте стигнали до този извод. Но има и нещо друго – доста хора вършат двойно повече работа, когато не се разсейват в разговори с колеги в офиса. Особено ако човек живее сам, когато от сутринта се потопи в работа, накрая на деня може да отчете 2 до 3 пъти по-висока продуктивност, отколкото, ако е в офиса.
И още! Ако покрай създалата се ситуация има съкратени хора в екипа ви, има немалка вероятност да ви натоварят с допълнителна работа и отговорности, от които в момента няма как да се освободите.
Липсата на движение също се отразява на ума ви
Затворени у дома, може и да успеете да откраднете половин час за разходка до магазина, но определено движението е силно ограничено, което автоматично се отразява на настроението, тонуса ви и умственото ви състояние. Движението е и гимнастика за мозъка и повишава притока на кислород, подобрява кръвообращението и разбира се, ви предпазва от сковаване и изгърбване.
Източник: Tialoto.bg
Добави Коментар