Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Предстои седмият турнир "Математика без граници" в Несебър

Ключови думи: математика без граници, несебър, флагман

Турнирът „Математика без граници“ ще събере в Несебър деца с изявени математически дарби от цялата страна. Финалът на състезанието в града на ЮНЕСКО, който до миналата година беше с международно участие, за първи път ще се проведе на национално ниво, поради извънредните обстоятелства с разпространението на COVID 19 по целия свят.

Събитието в Несебър традиционно се провежда под патронажа на кмета Николай Димитров, а домакин отново ще е Средно училище „Любен Каравелов“.

Освен в Несебър, седмият финал ще се състои и в още 16 страни на света – Австралия, Азербайджан, Виетнам, Естония, Казахстан, Македония, Малта, Нигерия, Румъния, Русия, Словения, Турция, Тайван, Узбекистан, Украйна и Филипините, като общият брой на участниците за 2020 г. е 1500.

Турнирът „Математика без граници“ се провежда в три дистанционни кръга и финал, който ще бъде на 16 и 17 август 2020 г.

Тази година финалът в Несебър ще е само индивидуален и в него ще вземат участие 730 ученици от 1 до 12 клас от 54 града в страната.

От СУ „Любен Каравелов“ – Несебър ще участват представилите се отлично в предварителните дистанционни кръгове Георги Матеев/1 клас/, Венцислав Георгиев/2 клас/, Деян Атанасов/5 клас/, Никола Войнов/4 клас/, Мая Минкова/5 клас/ и Стойко Войнов/7 клас/.

Състезанието в Несебър ще се проведе при спазване на всички противоепидемични мерки, разписани от Министерството на здравеопазването.

На 17 август от 17.00 часа, в южния двор на СУ „Любен Каравелов“, за седми път ще бъдат излъчени звездите на турнира . Форумът за първи път ще излъчи и своите легенди – носителите на купи от три поредни издания и участници във финал 2020.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Нямате си представа колко е богат Има верига със скъпи сладкарници  Тя е шик дори, когато готви Бизнесдамата навърши 55 години в компанията на своето семейство и най-близки хора, в домашна обстановка
С колко бяха увеличени пенсиите Вдигнаха ги със 103 лева Петролен танкер се запали след сблъсък с товарен кораб в Северно море Тече мащабна спасителна операция
Най-накрая намерих перфектната рецепта за пилешки гърди: Месото не става като подметка, а остава сочно и много крехко Този огретен е абсолютен хит Как да създадете модерен външен вид с дамските анцузи?
Любима водеща се завръща у нас Тя от известно време живее в Маями Бомба! Маги Халваджиян уволни Рачков и Геро, Зуека се завръща Или всичко е игра за рейтинг и за забава на публиката и на екипа на шоуто
Отиде си актьор от "Хари Потър" Един от уважаваните британски актьори МВР и Прокуратурата: Синоптиците са удряни с маша и шиш за печка Още не е ясно защо задържаният е нападнал двамата
МОН с ударна промяна: Тези учениците стигат до 12. клас без изпит Тези промени целят да осигурят повече стабилност в образователния процес и да улеснят развитието Внимание! Синоптици бият аларма за опасно време в Бургас (КАРТА) Максималните температури ще бъдат предимно между 21° и 26°