Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Европа усеща все по-силно икономическите последици от COVID-19

Ключови думи: икономика, криза, последици от COVID-19, финансово положение

Икономическите симптоми на пандемията все по-силно се усещат от бизнеса и гражданите в Европа. Най-тежко е финансовото положение на Запад, където определят икономическия срив като „невиждан” и „катастрофален". Икономиката на Испания е най-тежко засегнатата от пандемията в Европа. Страната регистрира криза, невиждана от времето на Гражданската война, пише Нова тв. „Когато обявиха извънредното положение, нямахме друг избор и затворихме магазините. Разходите се трупаха, а приходи нямаше. В момента сме в пълна разпродажба. Даваме нещата под реалната им цена”, обясни Инихо Креспо, собственик на магазини за дрехи.

Сега на обекти като магазините на Креспо е позволено да работят, но клиентите са много малко. Хората или не харчат пари, или избягват да излизат от домовете си от страх от болестта. „Когато бяхме в разгара на сезона имах 14, 15, дори 16 работници. Намалихме ги на петима”, обяснява Креспо.

В подобно положение се намира и туризмът. Годишно страната се посещава от 75 милиона чужденци. Не и тази година. За това допринасят решения като изискването на Великобритания при връщане от Испания, гражданите да са под карантина. Собствениците на хотели са готови на всичко, за да намерят вариант.

„Ние, хотелиерите, можем да поемем разходите по тестване на туристите. Както им се иска отрицателен тест, за да тръгнат, ние можем да ги тестваме тук, преди да се върнат. Ще бъде за наша сметка и може да се избегне изискването за карантина”, заяви Хорхе Марихал, директор на сдружение на хотелиери. Във Великобритания икономическите показатели са подобни на испанските. Положението се усложни от втората вълна на вируса. Това наложи нова карантина. Повече от 4 милиона души в северозападната част на страната отново са под стриктни забрани. Икономиката на Еврозоната се е свила с над 12% за последното тримесечие. В някои страни пандемията заличи икономическия ръст от последните 15 години. А към икономическите проблеми се прибавя и социално недоволство. Въпреки сравнително успешната борба с вируса, в Германия имаше голям митинг срещу здравните мерки. Хиляди изказаха съмнение, че правителството нарушава правата на гражданите, като ограничава свободите им със забрани.

1
Коментара по темата
1.
Дернев
04.08.2020 15:53:26
И все по-силни ще стават, като раздават пари на парче, а няма единна покитика за развитие на обща европейска икономика. Обща икобомика, обща политика за борнба с пандемията сегашнатс а и за вбъдеще, които със сигурност ще има. Обща политика към Китай и бързо изграждане на Европа на европейците и новият, световен, двуполюсен модел. Сегашното е загуба на средства и ценно време, което ни евсе повече в недостиг.
  Добави Коментар
Геврек-погача с кисело мляко – правя я всяка събота, а къщата ухае невероятно Александра ми рецептата, тестото е въздушно и меко „Кожата ѝ просто падаше“: 8-годишно момиче едва не изгоря живо заради некачествена дреха Продуктът е бил закупен от популярен уебсайт за онлайн покупки
Напрежението между Турция и Израел е на път да ескалира Армиите на Турция и Израел навлязоха в Сирия Тя обвини звезда в изнасилване, но след това... Едва отърва затвора
Изключително му върви И в киното, и в щастието да има много деца Успехът на мечето Падингтън се крие в... Историята му е много човешка
Направи скандални разкрития Ноле твърди, че е тровен Той е на над 1 милион години Става въпрос за антарктически лед
Тази напитка е много полезна Ето как да я приготвите В Турция са категорични, че Мъри е... Голям спортсмен
Петима родни баровци с коли за по 1 милион лева Цената може и да е дори по-висока Шеф в Левски и бургазлия със сходни показатели в... Голмайсторските умения на малки вратички