Twitter ще предлага и гласово туитване
Twitter обяви, че тества нова функция, която ще позволи на потребителите да туитват, използвайки глас, като ще събира 140 секунди аудио в един туит, предава Ройтерс. Функцията ще бъде достъпна на ограничен брой потребители в мобилната операционна система iOS на Apple, а в следващите седмици ще бъде пусната за повече. Новината беше обявена в блога на социалната мрежа в публикация с името „Твоят туит, твоят глас“.
Записът ще може да се извършва през нова иконка, която се появява на екрана при опит за създаване на публикация. Twitter обосновава решението си с това, че понякога 280 знака не са достатъчни, за да се уловят всички нюанси на разговора, които се губят, пише Investor.bg
„Ето защо от днес тестваме нова функция, която ще донесе щипка човечност в начина, по който използваме Twitter – вашия собствен глас“, гласи публикацията в блога на компанията. Тя допълва, че гласовото туитване не е много по-различно от текстовото, което предполага, че потребителите няма да се затруднят в ползването на новата функция.
Кратките съобщения на Twitter винаги са били разглеждани като бариера за нови продукти на социалната мрежа. През 2017 г. компанията обяви, че разширява лимита за туитове от 140 на 280 знака. Тази функция потенциално позволява да се споделят много по-дълги размишления в услугата, ограничавайки аудиоклиповете до 140 секунди. При достигане на лимита, вместо да бъде отрязан, под оригинала ще бъде вмъкнат нов туит, което ще позволи на потребителите да продължат да се изказват.
Ограничението все пак е интересно, като показва, че Twitter не се опитва да се превърне в подкаст платформа, а вместо това се надява тази функция да даде възможност за нов тип комуникация, която да се вписва в съществуващите потоци на разговори. Със сигурност остава въпросът как Twitter ще се справи със злоупотребата в аудио туитовете. Социалната мрежа се сблъсква с редица предизвикателства, когато става дума за тормоз дори само за текстови съобщения, които са много по-лесни за автоматично отбелязване с помощта на машинното обучение.
Декодирането на злоупотреби в аудио фрагменти ще е много по-затрудняващо за тези системи, пише Тechcrunch. Освен това проверката на аудио съдържание, което е докладвано от потребител, а не от машина, ще отнема много повече време за модераторите на съдържание.
Добави Коментар