БСУ подава ръка на Морското училище
"Желанието ни е да си сътрудничим и да работим заедно", заяви проф. д-р Радостин Долчинков, декан на Центъра по информатика и технически науки /ЦИНТ/ в Бургаския свободен университет по време на среща с ръководството на Морското училище.
Директорът Христина Жабова и зам.-директорът кап. Пламен Симеонов посетиха висшето учебно заведение и разгледаха лабораториите на центъра. На срещата присъства и зам.-деканът на ЦИНТ доц. Камен Сейменлийски.
Деканът проф. Долчинков обясни, че университетът вече има опит с Професионалната гимназия по механоелектротехника и електроника и ПГ по електротехника и електроника "Константин Фотинов".
"Обвързваме учениците още от гимназията.Те работят заедно с нашите студенти по различни проекти. Имаме добра база за съвместна дейност", сподели проф. Долчинков.
Деканът изрази увереност, че ученици от Морското училище ще продължат образованието си в БСУ. През новата учебна година в университета се открива магистърска специалност "Проектиране и управление на въздушни и морски дронове", а през учебната 2021 - 2022 г. - "Електрообзавеждане на кораба". Има и много други подходящи специалности за завършилите Професионална гимназия по морско корабоплаване и риболов "Свети Никола", с които да надградят образованието си, стана ясно на срещата. Сред тях са "Техническа безопасност и противопожарна техника", "Съдебни инженерно-технически експертизи и техническа безопасност", "Техническа безопасност и електротехническа експертиза" и др.
Бургаският свободен университет ще дари на Морското училище нагледни материали, с които да провеждат практическото си обучение. Предстои подписването на договор за сътрудничество.
Професионалната гимназия по морско корабоплаване и риболов "Св. Никола" стана иновативно училище с решение на Министерския съвет от август 2019 г. От 1 септември гимназията, която беше държавна, бе прехвърлена на Община Бургас, която полага усилия за модернизация на материалната база, за оборудването й със съвременна техника, както и за повишаване качеството на образованието.
И после "Ко праим сиа?".
Пак PR ...
Айде моля направете най- после нещо полезно за обучението на децата, стига въздух под налягане
И стига с тези дронове, къде на корабите има дронове то бива глупости ама прекалявате!?
Къде на корабите се сплитат въжета, че трябва такелажна работилница?
Ама като правите нещо поне се консултирайте с можещи и знаещи.
Четете ги тези конвенции...
Гледах и в сайта на РУО в архива и там не е обявена.Нито в Бюрото по труда.
Това не е ли нарушение на закона?
Общината да се самосезира...
Имам още един
Защо само бивши пенсионирани моряци работят в училището?
Толкова ли няма в Бургас хора в работоспособна възраст и действащи морски лица.Сигурен съм,че нито един от хората на Жабова няма действаща правоспособност.Нещата в бранша се изменят динамично, на какво ще научат те учениците.
Къде са тренажьорите в училището и кой ще работи на тях?
В БСУ няма морски специалности , колкото до електрообзавеждане на кораба такава спец няма в Морско училище.
Пак празни работи...
Не е ли необходимо за да заемаш поста зам директор по учебна дейност да имаш педагогически стаж и учителска правоспособност?
Кой поред е този зам директор от както Жабова пое Морско училище?
Добре е общината да си отговори на тези въпроси!?