Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Това са изискванията към новите астронавти на НАСА

Ключови думи: изисквания, астронавти, наса, марс

НАСА започва да набира следващото поколение астронавти, които ще ходят на Луната и ще пътуват до Марс.

Американската космическа агенция обяви, че ще увеличи броя на астронавтите си, които понастоящем са 48, като част от плановете за драстично разширяване на космическите мисии с човешки екипажи през следващите години.

"Тази година е 20-ата на непрекъснато ни присъствие на Международната космическа станция (МКС) в нискоземна орбита и сме на прага да изпратим първата жена и следващия мъж до Луната до 2024 г.", коментира директорът на администрацията на НАСА Джим Брайденстайн.

"За шепата силно талантливи жени и мъже, които ще наемем да се присъединят към нашия разнообразен корпус от астронавти, това е невероятен момент в пилотираните комически полети."

Изискванията към бъдещите астронавти са минимум магистърска степен по инженерство, математика или медицина.

Кандидатите ще се нуждаят от най-малко две години професионален опит или в случай че са пилоти, поне 1000 часа практика.

За първи път в историята на НАСА от желаещите да станат астронавти ще бъде поискано да попълнят двучасов онлайн тест.

Те трябва да бъдат готови да живеят и работят на 400 километра над Земята в Международната космическа станция и е задължително да са граждани на САЩ.

Въпреки че изискванията не изглеждат особено големи, конкуренцията е жестока. Последният набор от 11 астронавти на НАСА беше избран сред 18 000 кандидати.

От агенцията очакват настоящото набиране на кадри да приключи до средата на 2021 г. След това одобрените ще трябва да преминат през двугодишна програма за обучение в космическия център "Джонсън" в Хюстън, Тексас.

В нея ще бъдат включени класове по космическо пътуване с практика в подводната лаборатория за неутрална плавателна способност на НАСА, а също и уроци по роботика, пилотиране, ремонт на електрически системи и руски език.

Бъдещите астронавти ще бъдат въведени и в основните елементи на програмата "Артемида" за завръщане на хората на Луната до 2024 г.

Традиционно около половината от новобранците астронавти в НАСА идват от армията – най-вече пилоти изпитатели.

Заплащането варира, но за цивилните, стандартното базово възнаграждение за федерални служители е от 53 800 до 70 000 щатски долара годишно.

1
Коментара по темата
1.
ХХ
13.02.2020 00:00:21
При комунистите имахме двама космонавти. При евроатлантиците ше пращаме рисунки.
Това се казва прогрес, та олигофрените на демокрацията са се гордеят с него.
  Добави Коментар
Нов инцидент с папа Франциск - препъна се, бастунът му се счупи Светият отец не успя да падне, сътрудници му се притекоха на помощ Ще има ли мир скоро между Москва и Киев? Тагарев с коментар
Най-малко 30 души загинаха при ожесточено сражение Фаталният екшън стана в Пакистан Напусна ни Румяна Карадимчева Тя беше обичан радиоводещ
Мъж застеля украински военен Атаките срещу службите за набиране на войници са редки, но се случват в Украйна Българският консул в Швеция посети екипажа на задържания кораб "Вежен" Швеция и Латвия започнаха разследване в неделя за предполагаем саботаж на кабел, свързващ двете страни
Борисов с много остра позиция! Какво се случва в България? Ето какво написа Десислава Иванчева пак опитва да излезе от затвора, за да се лекува Бившата кметица страда от астма
Почина известен бизнесмен Той помагаше на "Пирин" Как се отрази по-високото ДДС на ресторанти и заплати Цените вече са нагоре
Четирима загинали при атака на руска ракета по жилищна сграда в Полтава Бараж от ракети беше изстрелян срещу различни части на Украйна Горските пожари в Лос Анджелис са напълно овладени, след като горяха три седмици В началото на януари в района на Лос Анджелис избухнаха множество горски пожари, подхранвани от силните ветрове и изключително сухото време