Депутатите масово бягат от работа
Своеобразен рекорд по неизвинени отсъствия за последните 5 г. поставиха през 2019 г. депутатите. Те имат 3686 „бягства” от работа само за 10 месеца - от януари до края на ноември (но без август, когато са във ваканция). Това става ясно от публикувани данни на сайта на парламента, пише Пик.
За сравнение - за година и половина от началото на мандата на 44-ото Народно събрание през април 2017 г. до края на 2018 г. неизвинените са били 1033.
Тази година депутатите имат 2858 отсъствия без извинение от пленарната зала, а останалите 828 са бягства от работата на комисиите. Основен виновник за големия брой отсъствия е БСП, която напусна пленарната зала. На 17 февруари соцлидерката Корнелия Нинова изкара депутатите си с решение на НС на партията и ги държа извън парламента 3 месеца и половина - до края на май, след евровота. Заради това заплатите им бяха орязани драстично.
Интересното е, че само половин година по-късно по предложение отново на Нинова в правилника на червената група бяха разписани санкции за отсъствия - 100 лв. за бягство от пленарната зала или комисия, 200 лв. за липса при поименна проверка.
Депутат, софра, запой.
Преход, пасмина, застой.
Болни, доктори, рушвет.
Кмет, корупция, разцвет.
Безпорядък, рев, искри.
Алкохол, жени, псувни.
Цици, интернет, Айфони.
Бизнес, спонсор, милиони.
Обир, банка, далавера.
Ред, полиция, химера.
Път, поръчка, магистрала
Катастрофа, вой, раздяла.
Улици, ремонт, павета.
Кражби, сеч, екодървета.
Фирми, призраци, офшорки.
Евро, сметки, уговорки.
Избори, елит, управа.
Шок, пародия, държава.
Изход, бягство, терминал.
Народ, история, финал…
„В живота ми трябва да се случи нещо, за да постигна покой и да стана щастлив, удовлетворен и т.н. Негодувам, че то все още не се е случило. Може би негодуванието ми най-сетне ще го предизвика да се случи.“
„В миналото се е случило нещо, което не би трябвало да се случва, и аз негодувам срещу това. Ако не се беше случило, сега щях да съм спокоен.“
„В момента се случва нещо, което не трябва да се случва, и то ми пречи да постигна покой.“
Често несъзнателните убеждения са насочени към друг човек и с това „случването“ се превръща в „правене“:
„Трябва да правиш това или онова, за да мога да съм спокоен. Негодувам, че все още не си го направил. Надявам се негодуванието ми да те накара да го направиш.“
„Това нещо, което ти (или аз) направи, каза или не успя да направиш в миналото, ми пречи да се успокоя сега“
„Това, което правиш или не успяваш да направиш, ми пречи са се успокоя.“
Имате умствен образ не само на това кой е другият, но и на това кои сте самите вие, особено по отношение на човека, с когото общувате. Следователно не вие самите си взаимодействате с човека, а онова, което си мислите, че сте, с това, което си мислите, че е другият човек. Както и обратното — от страна на другия. Понятийният образ, който умът ви е създал за вас, се отнася към собственото си творение, т.е. понятийният образ, който умът ви е създал за другия. Вероятно точно същото е направил и умът на другия, така всяко его-взаимоотношение между двама души се оказва в действителност взаимоотношение между четири понятийни, създадени от ума идентичности, които в крайна сметка са фикция. Затова не е изненадващо, че взаимоотношенията са заредени с толкова много конфликти. Просто няма истински взаимоотношения.