Прокуратурата разследва нерегламентиран внос на 20 контейнера с италиански боклук на бургаско пристанище
Районната прокуратура в Бургас ръководи досъдебно производство за нерегламентиран внос на 20 контейнера с италиански отпадъци на пристанище, стопанисвано от "БМФ Порт - Бургас" ЕАД, съобщават от държавното обвинение.
Досъдебното производство е образувано по повод пристигнали на пристанището в града 20 контейнера с отпадъци. Товарът е транспортиран с кораб на 5 септември 2019 г., като му е бил определен режим временно складиране за срок до 90 дни. По документи, стоката е била декларирана като пластмасови отпадъци и каучук.
Изпращач на контейнерите е италианското дружество „Дентиче панталеоне“ със седалище Авелино, Италия.
Получател на товара е българското търговско дружество „Блацион“ ООД, със седалище и адрес на управление в гр. София. Негов управител е Блаже Игнатовски – гражданин на Република Северна Македония.
В резултат на извършени понастоящем действия по разследването е установено несъответствие на декларирания, с част от фактически наличния отпадък.
Действията по разследването и процесуалните такива продължават.
От БМФ Порт Бургас съобщиха за Флагман.бг, че са оказали пълно съдействие за транспортиране на контейнерите до РП "Управление на отпадъците"-Братово Запад и обратно.
В понеделник административният ръководител на Окръжната прокуратура в Бургас Георги Чинев ще оповести подробности за случая на извънреден брифинг.
Обществените пари за здравеопазване у нас са само 52%, което е най-ниско в ЕС. 43% от тези пари отиват най-вече във фармацевтичните компании, повече от средното за ЕС. За болнично лечение отиват 34%, което поставя България на второ място в ЕС. У нас е най-голям процентът на доплащане от пациентите.
В този смисъл днес България живее (ако се съгласим да наричаме живот това, което се случва на българите) в победилата утопия на българската номенклатура - защото наистина е прав класикът, който твърдеше, че утопиите имат едно ужасно свойство - да се сбъдват.
Преувеличаваш тук таме, но си прав, вменявайки вината на герб - все пак герб проминентите популяризират ес ценностите и най-вече ценността "повече еврос". Отделно съм любопитен за как нси гордо ще отчете този внос/стокооборот с ес.
Братя баламурници, за да сте наясно какво става с екологията и със здравеопазването, ще ви светна с малко аналитични данни:
Внесеният от Баце за изгаряне у нас европейски боклук е 736 000 тона, или 736 милиона килограма, по информация от Правителството, публикувана в медиите.
Това са 61 400 камиона (12 тона боклук на камион, защото боклукът тежи леко). Дължината на пътуващия керван от тези камиони (дължина на камиона 12 метра), с 20 метра разстояние между тях по пътя, е точно 1 965 км., това е 4 пъти дължината на трасето (508 км.) София – Варна, или София-Варна-София-Варна-София.На всеки българин (населението на България е 6 860 000 души), от бебетата до старците, се падат по 109 килограма европейски боклук, за горене и за замърсяване на въздуха, който и без това у нас е най-мръсният, най-опасният и най-вредният в целия свят.
#SaveThePoops
ЗАЩО ЗЗЗЗЗАААААЩЩЩЩЩООООО
Защото глистите,дет завъди...
те стачкуват
с кравешки говна пируват!
Прясно и горещо,
от гъза на козата ще излезе нещо!
И него ще го пометат,
а после още глисти ще родят!
Анархия бяла,черна и...кафява-
дедото получи инфаркт от таз врява,
та разплу се като лава...
И до днес глистите пируват,бият се и врага щурмуват!
Защо не отговаряте?
Аре лаааааааааааааа
Пич, какво шмъркаш?
„Що простенваш, майко, в горест тиха,
ронейки безспир сълзи на гръд?
Те не са умрели — мъртви се родиха,
та не могат даже да умрат!”
БЪЛГАРИЯ
Валентин Вацев: България има нужда от буржоазно-демократична революция
17.09.2018
Facebook Twitter
Валентин Вацев е роден през 1950 г. във Варна. Завършил е Философско-историческия факултет на СУ „Св. Климент Охридски“. До 1997 г. е член на Изпълнителното бюро на БСП. Дългогодишен преподавател в АОНСУ.
В момента преподава геополитика и европеистика в Европейското Висше училище по икономика и управление в Пловдив. Автор на изследвания по философия, социология, културология и политология. Има научно-приложни интереси в областта на политологията, културологията и геополитиката.
– Доц. Вацев, имате интересни възгледи за глобализацията, за бъдещето на света. Споделете най-важните от тях?
– Аристотел има една постановка, която изглежда банална – но само на пръв поглед. А при вглеждане, всъщност, е нещо като основополагащ принцип на историческата мисъл изобщо. Става дума за странното му прозрение – той ги е имал много – че „бъдещето на миналото е подобно”. Гледайки в миналото, ако правим това внимателно и правилно, ще видим и важни неща от бъдещето – което всъщност единствено ни интересува.
В края на 19 век Европа и светът са били глобализирани в не по-малка, а в някои отношения и в по-голяма степен от днес, т.е. от това, което ние наричаме днес глобализъм. В началото на 20 век, за който знаем, че е век на войни, революции и разрушителни катастрофи, Владимир Илич Ленин пише странна студия. В нея той обяснява, че империализмът, всъщност, е етап от развитието на капитализма, но самият империализъм има своите етапи. И без никакво насилие над терминологията, се оказва, че той е бил прав. Прогресът на 19 век завършва с черните облаци на наближаващата война. И Ленин пак твърди, че именно това, което ние наричаме днес глобализация, е довело света до неравномерност на развитието и до неудържими противоречия, които всеки момент ще избухнат във война. За съжаление, по този въпрос Ленин също е бил прав.
Като напомним и че Аристотел е прав, моето мнение е, че глобализацията днес победи. Но победи реално, а не пропагандно. Пропагандата на глобализацията обещаваше реки от масло и мед, милиарди щастливи дечица и възрастни, които прегърнати, се устремяват към светлото бъдеще на трансхуманизма. Нищо подобно. Глобализацията доведе до клъстеризация, до разрушаване на единната структура на световното икономическо развитие, до създаването на региони, в които действат техни собствени правила. Тези региони по своите ръбове, периферии, се сблъскват и там се създават условия за военни конфликти. Т.е. епохата на зрялата глобализация е епоха на световни войни, на жестоки конфликти. Аз, заедно с много други историци, не вярвам в наближаването на Трета световна война във формата, както си я представят някои днешни експерти по края на света – като ситуация, в която падат бомби и ракети. Не че и това не е възможно. Но Третата световна война вече е започнала, и представлява широка и сама себе си генерализираща мрежа от многообразни регионални конфликти, които се подхранват от една единна логика – тази на глобализма. Глобализацията доведе до своята противоположност, което показва, че и Платон е бил прав. А той твърди съвсем загадъчно, че когато едно нещо стигне в своята крайност, в предела си – тогава вътре в себе си то се превръща в своята противоположност.
Ако трябва да го кажем на икономически език – появяват се няколко конкуриращи се (понякога твърдо) културно-политически, но и икономически центрове със собствена система на разделение на труда, със собствена система на контрол и управление на ресурсите, със собствени научно-технически революции, и със собствени потенции за емисионни центрове. След ограничаването на зоната на долара, се създават други центрове на емисионна активност и светът ще се парцелира на финансово-икономически центрове.