Пенсионерът Тони пести всеки месец и си купи винетка, но ето защо АПИ ще го цака с още 300 лв.
Възрастен бургазлия може да отнесе солена глоба от 300 лв., заради неволна печатна грешка във винетния стикер на автомобила му. В сряда Тони Станчев, който живее в сунгурларското село Есен, дал колата на сина си, за да отиде до Бургас и да му купи лекарства.
Синът му Господин Станчев потеглил за морския град, но по-малко преди входа бил спрян от униформени, които следят тол системата. Лекият автомобил на Господин имал винетка, купена още през август 2019 г.
Когато патрулиращите го спират обаче, се оказва, че винетният стикер не е валиден. Причината била, че когато пенсионерът Тони купувал винетката от бензиностанция близо Карнобат, дал на продавачка да попълни документите му, защото не си носел очилата. Доверил й се и изобщо не погледнал дали са коректно изписани данните. Така от август месец до този момент колата му марка Голф 5 се оказва, че е била без винетка, а той е платил 97 лв. на вятъра.
Когато униформените спират сина му, му пишат акт на стойност 70 лв. Макар при проверка да става ясно, че има сгрешена една буква, но има винетка и е платил за нея, служителите са категорични, че водачът е без стикер.
„Аз съм пенсионер, всеки месец събирам по 10 лв., за да си купя винетка, а АПИ се подиграват с мен. Дори със сгрешена буква при проверка в системата им се вижда, че няма друга такава кола и собственик с това име. Абсолютно ясно е, че е допусната печатна грешка”, жалва се възрастният мъж.
По думите му обаче ако въпросната глоба не бъде платена до 14 дни, стойността й ще се увеличи на 300 лв., а колата му отново ще бъде без винетка.
„Вчера звънях в АПИ, обясних им какво е станало, но оттам категорично ми обясняват, че не може да се правят корекции и че трябва да си купя нова винетка. Примирих се и отидох до бензиностанция. Тогава пък системата им не работеше. Толкова много грешки допускат в тази агенция, а народът плаща накрая”, допълва още Тони.
Ти къде си видял общество без грешки? То още в библията го пише за безгрешниците и камъните.
Не сме пещерняци та да живеем по човешки както преди 40 години!