Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Как да: 5 лесни начина да почистим пералнята у дома

Ключови думи: как да почистим пералнята, 5 начина да почистим пералнята, почистване перланя, пералня, флагман

За последните два дена се наложи да заредя и пусна 4 перални - подред! 

Откъде имам толкова много място на простора? Имам и два сушилника - моля ви, в това студено време е толкова трудно да чакаш дрехите да изсъхнат на терасата. Много често съм си разбивала главата в замръзналото пране през зимата, докато проверявам какво е развитието и дали ще мога да облека любимата си блуза днес, евентуално утре, пише Една.бг.

И тъй като всяко едно нещо има определена продължителност на живот, би било добре да се грижим за уредите у дома, които използваме сравнително често. 

Нека първо си отговорим на няколко важни въпроса:

1. Колко често трябва да чистим своята пералня?

Пералнята трябва да се почиства основно поне два пъти в годината, особено ако се използва интензивно и в нея се перат силно замърсени дрехи. Чекмеджето, в което се поставят прахът за пране и омекотителят, трябва да се извади и измие много внимателно. Отвора, в който влиза чекмеджето също трябва да се почисти добре, защото много често в него се събира перилен препарат и варовик.

Убедена съм, че за всяка една жена е предизвикателство да намери ефективен и лесен начин за почистване на пералнята машина. За да не ровите излишно в интернет и да разпитвате баба, мама, съседката, чичо Гошо - техникът на хладилници от съседния вход, ви предлагаме 5 лесни начина как да почистите пералнята у дома. 

Почистете филтъра на пералнята
Почистете добре и отделението, в което се събират отпадъци от прането. Тази част от пералнята често бива забравяна, а от там могат да възникнат и доста сериозни аварии. Освен косми, остатъци от хартия, копчета, ципове и дори банели на сутиени, там доста често можете да откриете и мухъл. Миризмата на събралата се там плесен ще се усеща не само в помещението, в което се намира пералнята, но и по дрехите, които току що сте изпрали.

Измийте барабана на своя уред
Вътрешното отделение, където се поставят дрехите, също трябва да бъде редовно почиствано и подсушавано със суха памучна или микрофибърна кърпа. Гуменото уплътнение около врата на пералнята също трябва да бъде внимателно измивано с качествен препарат, след което щателно подсушавано, защото в него почти винаги остава по малко вода от прането, а това води до образуване на плесен.

Накиснете чекмедженцето за прах
За да почистите идеално чекмедженцето от перилните препарати, варовика и мухъла, който обезателно се е образувал по външните му стени е добре да го накиснете за поне половин час в гореща вода, в която се добавили силен почистващ препарат и малко оцет. Оцетът е най-големият враг на котления камък и мухъла, затова не се колебайте да го използвате, когато се налага.

Пуснете пералнята на празен цикъл
Добре е периодично да пускате пералнята на празен цикъл (без да слагате в нея дрехи), като вместо перилен препарат в отделението за праха поставите обилно количество препарат за премахване на котлен камък или сода бикарбонат. Механизмите и тръбите за вода на пералнята са тези, в които винаги се натрупва варовик, но до които, за съжаление не можем да достигнем, за да ги почистим. Една такава процедура ще премахне голямо количество от котления камък, с което ще удължи с години животът на вашата пералня машина.

Не пренебрегвайте и миялната машина
Същото почистване можете да направите и с миялната машина, като при нея може да се наложи да впрегнете повече усилия, особено ако не я почиствате редовно. Най-трудно ще ви бъде да премахнете засъхналите остатъци от храна, затова е добре да извадите всички махащи се прегради и поставки и да обтриете добре вътрешното отделение с разтворен в топла вода почистващ препарат, към който сте добавили дестилиран оцет и сода за хляб. Ако се налага използвайте и обезмаслител.

Може да използвате гъба за съдове при почистването на вътрешното отделение на миялната машина, както и четка за зъби за по-трудностъпните участъци. Ако корпусът на машината е от инокс, използвайте само препарати, подходящи за този материал, когато почиствате външното тяло на уреда. Пластмасовите корпуси можете да почиствате с абсолютно всичко, като отново обръщате особено вниманение на гумените уплътнения на врата. Празен цикъл с препарат против варовик тук също трябва да се прави регулярно.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Ботоксът на д-р Гудз внесен нелегално от Турция, съхранявала го в дома си Властелинът на отровата няма медицинско образование, а само сертификати Китай отвърна на удара и Тръмп е в деликатна ситуация Експерти предупреждават, че от търговската война ще пострадат потребителите в САЩ, тъй като митата ще предизвикат повишаване на инфлацията
Трагедия в образователен център, 10 шведи убити Има и ранени, стрелецът е ликвидиран Коцето и Кобилкина с пикантен разговор (18+) Те размениха фрази
Много е чаровна Джорджи обра точките във Фейсбук Феновете на банани трябва да знаят, че... Една от най-честите грешки при съхранение на банани е поставянето им в купа с други плодове 
Путин подписа любопитен указ Руската федерация ще организира... Земетресение до България Природното бедствие стана в Република Северна Македония
Млади мъже занесоха ковчег на... Спортната организация Далас Маверикс Много е ексцентричен Енцо Фернандес с интересно хрумване
Тази котка гази наред в... Сибирският тигър започна да напада често дори... мечки Чудовищен проблем за България Славната родна борба, захранвана мощно от селата, сякаш е туширана