Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Нено Димов идва в Атия, за да потуши бунт, заплашващ да предизвика транспортен хаос

Щом Нено Димов идва на крака в Атия, означава само едно - ще съобщи добра новина за местните жители
Ключови думи: нено димов, атия, площадката в Атия, новини от Бургас

Министърът на екологията Нено Димов ще пристигне утре в Атия, за да се срещне с протестиращите срещу изграждането на спорното депо в селото, съобщават от МОСВ.

Той ще посети площадката на депото в 11:30 часа. От 10 часа е обявен протест, който заплашва да предизвика транспортен хаос. Организаторите от Инициативен комитет „Възраждане за село Атия“ имат разрешение само да затворят подстъпите към селото, но предвид сериозното струпване на граждани, включително и очакваната голяма група от Бургас, няма да е изненада, ако се стигне до блокиране на главния път за Созопол в пиков момент от летния сезон.

Блокадата може да се отложи до посещението на Нено Димов, а щом той идва на място, означава само едно – че има да съобщи важна новина, която ще бъде добре приета от жителите на селото, както и демонстрантите, дошли да им окажат подкрепа. Нено Димов не присъства на срещата на която бе поканен преди няколко седмици, което предизвика гнева на протестиращите. Вероятно тогава се е страхувал от гнева на местните. 

Дни по-късно той покани представители на Инициативния комитет в кабинета си, но те не отидоха, защото все още бяха обидени от отношението му.

Припомняме, че жителите на созополското село се възпротивиха на идеята на 300 метра от домовете им да има временно депо за битови отпадъци – предимно електротехника. Проектът е финансиран на 100 % от Българо-швейцарската програма. Не е изключено да има договорка с финансиращия орган за промяна на местоположението на площадката.

5
Коментара по темата
5.
Продажни Политици
25.08.2019 06:27:58
Цяла Европа използва България за сметище! Всички си изхвърлят отпадъците в България! И това с благословията на нашите продажни управници! България е сметището на Европа! Свиквайте!
4.
do 3
24.08.2019 19:56:59
Късото Лили определя директора.
3.
ха ха
24.08.2019 18:39:14
Детелинке, да не си мераклийка за поста й.
2.
Дядо Добри
24.08.2019 18:20:29
Нено, днес като гледах хората живеещи край великия завод за отпадаци на главатарянБойко, за малко да те отупат. Утре може да не ти се размине! А и най-умното е да се създаде транспортен хаос в Неделя. Така зглеждае по-велики по телевизията.
1.
ДЕТЕЛИНКА
24.08.2019 16:36:53
Той да вземе да си прати Тонка в Хасково
  Добави Коментар
Тъжна вест във футбола Почина национал на Габон Направи обръщение към българското общество Рамазанов иска да носи още спортна слава на България, той е един от тримата ни настоящи олимпийски шампиони
Сръбският парламент избра ново правителство Депутатите взеха решение да гласуват поименно Сподели, че никога няма да... Лилиън е порн* модел
Лекар е обвинен за смъртта на 15 пациенти В Берлин Нафтата подписа с... Диагонал от чужбина се присъединява към "Нефтохимик"
Пускат нападателя на Дебора под парична гаранция Пловдивският районен съд промени постоянната мярка за неотклонение на подсъдимия Невероятен скандал в България В борбата
86-годишен крие боен пистолет и граната Мъжът нахлу в офис и се закани на персонала с убийство "Бомба" в имението с розите Ергените хванаха бас, който не изглежда от най-джентълменските
Направи разтърсващо признание Бил е жертва на тормоз като дете Британският върховен съд най-после разумно: Трансджендър жените да не се третират като жени Петимата съдии по делото взеха единодушно решение