Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Срив на пазара на изкуство заради фалшиви картини?

Закон за наказание продажба на фалшиви картини има, но той не се прилага, каза председателят на Комисията по култура към НС Вежди Рашидов
Ключови думи: Вежди Рашидов, фалшиви картини, срив на пазара, пазара на изкуството, новините на БНТ

Скорошният скандал с продажба на фалшиви картини нанася сериозна вреда върху пазара на изкуство. Това каза в студиото на сутрешния блок на БНТ председателят на Комисията по култура към НС и бивш министър на културата Вежди Рашидов.

По-рано тази седмица собствениците на столична галерия обявиха, че са станали жертва на измама, заради което и сезираха прокуратурата.

Закон за наказание продажба на фалшиви произведения има, но той не се прилага, заяви председателят на Комисията по култура към НС Вежди Рашидов.

Проблемът не е дали някой ще спечели пари от това. Проблемът е, че това е срив на пазара на изкуството.
Единичните случаи не бива да бъдат общи знаменатели, изтъкна Рашидов.

По думите му, галериите са каталог за продажби, но изложеното там след годините ще стане паметта на нацията, заради което продажбата на фалшиви произведения на изкуството е престъпление.

 

1
Коментара по темата
1.
Маслоу
21.06.2019 14:25:45
Когато не са задоволени първичните потребности няма как да се надявате да върви изкуството, което е към вторичните потребности.
Чували ли сте за моята пирамида?
  Добави Коментар
Макрон изкара Русия терористична заплаха за Европа и заговори за европейски сили в Украйна Украинският народ воюва смело не само за своята свобода, нашата сигурност е застрашена, каза той Обяснение в любов в Hell`s Kitchen Даниел Бачорски иска да е Буюклиев, а изпълнителката на  „Жена на всички времена“ възкликна, че трябва да готвят прегърнати
Аръков: Да си броя гаджетата е като да скоча с парашут в минно поле Където и да стъпя, ще е грешка, каза актьорът след като водещият на Hell`s Kitchen шеф Ангелов поиска да посочи и адресите на бившите му приятелки Осъдиха студент за изнасилването на 10 жени  Може да има още 50 жертви
Ужасно: 20 процента от работниците в България са... Подложени на сексуален тормоз Голям обрат в "Ергенът" Адриана харесва Виктор
Путин с пламенен поздрав към... Президента на Сърбия ЦСКА зарадва феновете си Отборът напредва със стадиона
Лоша новина за хората в стоманобетонната джунгла, спират санирането Това обаче не важи за блоковете, които вече са кандидатствали и са одобрени Шампион по оцеляване Костенурка оцеля 10 години под облицован под
Приеха бюджета на ДОО, пенсиите се увеличават с над 10 процента В момента депутатите продължават работа с парите за НЗОК Изключително талантлив младеж се бори за живота си Неприятна новина от Бразилия