Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Петър Кънев успокоява колегите от властта: Утре ще се регистрираме в парламента, може да позакъснеете

Кънев отсъстваше дълго като председател на икономическата комисия заради бойкота на БСП, заместваше го Даниела Савеклиева от ГЕРБ
Ключови думи: Петър Кънев, парламент, БСП за България, Драгомир Стойнев, Икономическа комисия, Владислав Горанов, субсидии

Вчера Националният съвет на БСП реши народните представители от партията да се завърнат в парламента след няколко месеца бойкот. Днес обаче соцдепутатите пак не се появиха в пленарната зала.

По-късно през деня стана ясно, че е имало събрание на групата на „БСП за България”.

"Днес имахме заседание на групата, за да обсъдим следващите ни действия. Взехме решение от днес народните представители да влязат в парламентарните комисии и да се включат в работата на българския парламент, а от утре и в пленарна зала да участваме в заседанието на Народното събрание", каза зам.-председателят на парламентарната група Драгомир Стойнев, цитиран от пресцентъра на БСП.

Бургаският депутат Петър Кънев изпълни решението и се завърна в парламентарната Комисия по икономическа политика и туризъм, на която е и председател.

След скоростно гласуване на второ четене на промени в Закона за дейностите по предоставяне на услуги Кънев се обърна шеговито към депутатите от властта: „За колегите от управляващите - искам да ви уведомя, че утре в 09,00 ние ще се регистрираме. Може и да позакъснеете”.

След последвалия смях заседанието бе закрито.

Думите на Петър Кънев са свързани със системните трудности на мнозинството за осигуряване на кворума на пленарните заседания. Ако БСП се регистрираха, такива проблеми нямаше да има.

Днес стана ясно, че от соцпартията ще поискат оставката на финансовия министър Владислав Горанов заради скандала с надплатените партийни субсидии.

"Смятаме да търсим отговорност на министър Горанов, защото това е изцяло по негова вина. Отговорност се търси с искане на оставка", заяви Драгомир Стойнев. По думите му левицата е готова да върне средствата, които се оказват надвзети.

3
Коментара по темата
3.
Silas
30.05.2019 09:42:26
Вие мързелувахте 3 месеца а,сега се чудите как да се оправдаете и все други са ви виновни.Комунистите показаха как се напуска работа самоволно без последици,проповядват равно разпределение на благата т.е от работещите към тези които не работят.
2.
Източник
30.05.2019 08:56:35
Така или иначе БСП спечелиха изборите.ГЕРБ имат колкото БСП +1 от СДС.БСП са с нарастване ,а ГЕРБ са с понижение на електората. Явно борбата е срещу Корнела т.к. без нея БСП няма сили за сега.Корнела обаче е политически дилър и вероятно си е направила сметката добре.Отчела е грешката -не се хващай на журналистически лафове/Е.Йончева/ върни се при Серго администратора и му помагай да стане боец
1.
Ха ха ха
29.05.2019 21:04:08
Идлязаха като аслани,връщат се осрани!
  Добави Коментар
Предложиха Тръмп да бъде номиниран за Нобелова награда за мир Идеята е на конгресмен от Републиканската партия Продал апартамента си заради ресторанта Семейството на шеф Ангелов го подкрепяло изцяло в амбициите му
Трик на камериерките с пластмасова бутилка връща белотата на тоалетната Нашите баби също са използвали този инструмент Настъпва голям обрат с времето! Летни температури през март! 
Никога не хвърляйте пръстена от бутилката с олио Малко хора знаят, че ако оставите този малък пръстен, можете значително да намалите консумацията на растително масло Почина уважаван българин Доц. Недев беше не само блестящ специалист в своята област, но и обичан колега, наставник и човек с изключителна доброта
Слага си зъби на бартер Днес Светлана вече не разполага със златните карти на бившия си съпруг Как да съсипеш риалити шоу за три сезона – наръчник от „Ергенът“ По-скучно е дори от неделно следобедно предаване по БНТ
Такова нещо се случва веднъж на 30 години! Топ астролог назова зодиите, които съдбата ще зарине с пари! Не забравяйте, че финансовият успех зависи не само от късмета, но и от вашите усилия и правилните решения Шофьор на автобус поиска 5 млн. евро обезщетение, защото... Водачът бил принуден да напусне, без да оформят документите му за Бюрото по труда
Тревожно: 78% от българите използват телефон докато шофират Глобите у нас за подобно нарушение са сред най-ниските в Европа За тъщи: От кои зодии излизат най-добрите зетьове Ето кои са те